Elszálltak az élelmiszerárak

Szinte kivétel nélkül minden alapvető élelmiszer drágult az elmúlt egy évben, és ez valószínűleg így lesz jövőre is, sőt, akár föl is gyorsulhat.

Lefulladhat az európai autógyártás

Drámai helyzetben van az európai autópiac. Az új autót vásárlók - mint a szocializmusban - akár egy évet is várhatnak.

Föld: S.O.S.!

Társadalmi nyomásra is szükség van ahhoz, hogy élhető világot hagyjunk a gyerekeinkre, unokáinkra - nyilatkozta a Népszavának Rodics Katalin, Greenpeace biodiverzitásért felelős munkatársa.

Nehogy a Fidesz gyakorlatát kövesse az ellenzék!

A mezőgazdaság jövője a hormon- és kemikáliamentes intenzív termelés – nyilatkozta egyebek mellett a Népszavának Raskó György agrárközgazdász.

Elpazarolt orbáni évekről beszél a közgazdász professzor

Több ezer milliárd forint elherdálása, és a ritkán adódó történelmi lehetőség elszalasztása az Orbán rezsim elmúlt, majd 12 éves mérlege - nyilatkozta a Népszavának Inotai András professzor emeritus közgazdász.

Egekben a zöldségárak, és ez jó ideig így is marad

Gondosan ki kell számolnia a több százezer kisnyugdíjasnak, alacsony jövedelmű családnak, ha zöldséggel akarják változatosabbá tenni az étrendjüket.

Ötödik sebességbe kapcsolt a drágulás a teljes gépkocsipiacon

Az újautók gyártása akadozik, a használtnak pedig már Nyugaton is van kereslete.

Szemétkedés

Van esély a megrendült borászatok talpra állására

Átlagos termésre számítanak idén a szőlőtermelők, a minőséget még az elkövetkező hetek időjárása befolyásolhatja. A hazai borok néha még a tengerentúli versenytársaiknál is drágábbak.

Csúcson a búzaárak: nem utópia a 400 forintos kenyér

A gabonatőzsdei rekordok és a feldolgozóipar kölségemelkedése miatt őszre akár négyszáz forint feletti kenyérárral is szembesülhetünk. A vesztesek, mint mindig, a szegények és a kisnyugdíjasok.

Tarol a magyar dinnye

Eddig leginkább a névadó országból, illetve Spanyolországból importált görögdinnyét kínáltak a boltokban, azonban a múlt héten a kínálatban megjelent a hazai dinnye is.

Dráma a cseresznyéskertekben

Egyre több termelő fontolgatja, felhagy a cseresznyetermesztéssel, ugyanis az idei már sorban a harmadik év amikor jelentős a terméskiesés.

Drága portéka marad idén is a gyümölcs

A klímaváltozás okozta egyre szélsőségesebb időjárás, a terméskiesés, a drága és kevés munkáskéz okozta áremelkedést egyre kevesebben tudják megfizetni.

A drágulásnak a vásárlóerő szab határt

A termelési költségek, az infláció, a bérkiáramlás csökkenése, a covid járvány okozta gazdasági visszaesés mindenképpen fékezi a keresletet és az árakat a zöldség-gyümölcs piacon.

Szárnyaló élelmiszerárak: az egészség nemsokára a gazdagok ópiuma lesz

Még a tavalyinál is mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a fogyasztóknak, ha gyümölcsöt, húst, halat szeretnének vásárolni. A drágulás okai között a piaci és az időjárási tényezők mellett ott van a Covid-19 járvány is.

Fogynak az agrárgazdaságok, kevés a fiatal

A gazdaságok irányítóinak többsége 40–64 éves, s 2010 óta nőtt a gazdák átlagéletkora.

Buktatókkal szüntetik meg az „osztatlan közöst”

Az elmúlt egy évben a járvány ellenére is tovább drágult a művelésre alkalmas föld. Ezért sem mindegy, hogy az osztatlan közös földtulajdon felszámolásán ki nyer és ki veszít majd.

Drágább lesz a húsvéti sonka

Idén eddig a tavalyi hasonló időszakhoz képest átlagosan 10-15 százalékkal drágultak a füstölt hústermékek.

Fölfelé araszolnak az élelmiszerárak

Húzóerő Idén (is) gyorsul az infláció, ám az élelmiszerek az átlagosnál is nagyobb mértékben drágulnak, ami elsősorban az alacsony jövedelmű rétegeket sújtja.

Csak aprópénz jut természetvédelemre

Az elkövetkező tíz évben a magyar kormány összesen 1600 milliárd forintot szán uniós forrásból környezetvédelmi és energiahatékonysági programokra. Természetvédelemre azonban ennek csak töredéke, 49 milliárd jut.

Csak virtuális múltat, jelent és jövőt kínál a kormány – Interjú Inotai Andrással

Felelőtlen pénzszórást lát a közgazdász, professzor emeritus.

Görénykaland

Szárnyaszegett Pegazus

„Hogy ki melyik útra lépett és hová jutott, gyakran a véletlenen múlt. De a közemlékezet a tehetség alapján rostál az időben.”

Fiatal Művészek Klubja, ef Zámbó István festő kiállításának megnyitója 1983-ban.

Mesterterv a vidékért - választások előtt

Minden eddiginél több uniós és nemzeti forrás jut vidékfejlesztési programokra a 2021-2027-es uniós költségvetési ciklusban. Nő a nemzeti társfinanszírozás, de reformra szorul a jelenlegi pályázati rendszer.

Cica úr

Mélyebben kell a zsebbe nyúlni idén a karácsonyi vacsorához

Az elmúlt hónapokban az élelmiszerek drágultak a leggyorsabban.

Jézuska a szekrényben

„A szüleim arra neveltek, ha kérdeznek, udvariasan válaszoljak. Ez többnyire úgy ahogy sikerült, bár kiskölök koromban nemigen szerettem köszönni senkinek, hát még gügye kérdésekre makogni valamit. Ám a Jézuskával az volt a probléma, hogy nem igazán értettem, mit akar a néni tőle és tőlem.”

Őrültség lenne a multik kiszorítása

Súlyos következményekkel járhat, ha a kormány Lázár János kormánybiztos receptjével erősítené a hazai élelmiszerbolt-hálózatot. A vesztesek a fogyasztók, az agrártermelők és -feldolgozók lehetnek.

Lázármok

Olcsóbb a pulykahús, de az ágazat bajban van

A koronavírusjárvány és a madárinfluenza újbóli felbukkanása miatt érdemi kormányzati segítség nélkül sok baromfiipari vállalkozás mehet csődbe és több ezren veszíthetik el megélhetésüket. Viszont így most olcsóbb a pulyka.Koronavírus járvány, a madárinfluenza újbóli felbukkanása állítja szinte megoldhatatlan feladat elé a hazai baromfiágazatot. Érdemi kormányzati segítség nélkül sok vállalkozás mehet csődbe és több ezer ember veszítheti el a megélhetését.

  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang