Meghiúsult a Pázmány Campus, a Magyar Nemzeti Múzeum új esélyt kapott egy 120 éves probléma megoldására

A Pázmány Campus leállásával ismét megnyílt a lehetőség arra, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum bővítésére használják fel a Pollack Mihály tér környéki egykori rádiós ingatlanokat. Nem kellene új épületeket felhúzni, a meglévő paloták hasznosítása önmagában is jelentős előrelépést jelentene, a múzeumban kevés az időszaki kiállításokra alkalmas tér, nincs elegendő hely múzeumpedagógiai foglalkozások számára és a konferenciák megrendezésére sem.

A múzeum több mint egy évszázada küzd helyhiánnyal, miközben látogatottsága az elmúlt években jelentősen nőtt

„Magyar Péter összemossa a bevándorlást és a vendégmunkásokat”

Kemény hangú posztban kelt ki Magyar Péter parlamenti megszólalása ellen egy kurd nemzetiségi hátterű önkormányzati képviselő. Shakkour Aram szerint nem a Fidesz által hangoztatottak megvalósítása a jó irány. Az emberséges hang hiánya a parlamentben feltűnő, ugyanakkor a korábbi baloldali parlamenti pártok sem jeleskedtek ebben, amikor lehetett volna.

Képünk illusztráció

Kétélű fegyver lett a tényellenőrzés, ha ki is derül egy politikusról, hogy hazudott, ezt a követői már nem feltétlenül fogják elhinni

A média függetlensége az alkotmányos környezeten és a választási törvényen is múlik – mondta lapunknak Bajomi-Lázár Péter médiakutató, aki szerint a csatornák burjánzása épp a társadalmi polarizáltságot növelheti. Interjú.

Kövér László ment, a gránátvetők maradnak

Maradnak az Országgyűlési Őrség eszköztárában a gránátvetők, azaz nem kerülnek ki az arzenálból – tudtuk meg az Országgyűlési Őrségtől. 

Katasztrófahangulat a MÚOSZ panelbeszélgetésén, a túlélésért küzd a nyomtatott sajtó

Napilapok, vidéki sajtó a megszűnés szélén, a hirdetési piac csak éledezik, az állami sajtóalapról nincs még szó.

A tankönyvi kínálat bővítésére írt ki pályázatot az Oktatás és Gyermekügyi Minisztérium, tíz napon belül kell pályázni a kiadóknak

A minisztérium új kiadványokkal bővítené a kínálatot.

Az igazgató és a fenntartó engedélye is kell, ha egy tanár alternatív kiadványból akar tanítani

Itt a lista, ezt a 20 festményt adta oda a Nemzeti Múzeum az Orbán-kormánynak

A várbeli minisztériumok falait a többi között Benczúr Gyula, Orlai Petrich Soma, Barabás Miklós alkotásaival díszítették. Ezeket tehát nem láthatta a nagyközönség, csak a minisztériumok politikusai és más munkatársai. A múzeumi kölcsönzés más állami intézményeket is érint. Mutatjuk a listát.

A NER-telenítés fájdalmas lesz, de nem szabad újra az autokrácia csapdájába esni

Ahhoz, hogy széles támogatottságú lehessen az alkotmányozás, a NER-telenítési fázison túl kell jutni, és kedvezőbb politikai klímára van szükség – mondja Tóth Gábor Attila alkotmányjogász, egyetemi tanár.

Tóth Gábor Attila szerint nem kedvez a klíma az alkotmányozásnak

„Ez a legdurvább műemlékpusztítás a NER-ben, innentől kezdve akár a Parlament épülete is bontható”

Négyszer is meghallgatta már a rendőrség Bátonyi Péter műemlékvédelmi szakembert, volt kormányfőtanácsost az általa tett három feljelentés, köztük az Agrárminisztérium Kossuth téri épületének a bontása ügyében. 

Az épület elvesztette műemléki értékét – mondta a szakember

A TASZ tanácsokkal segíti a Tisza-kormányt a Pegasus-ügy kivizsgálásában

Kivizsgálják és nyilvánosságra hozzák a Pegasus-botrányt és a politikailag motivált lehallgatásokat – ígérte Pósfai Gábor belügyminiszter a parlament nemzetbiztonsági bizottságának hétfői miniszteri meghallgatásán. Ennek kívánatos mikéntjéről kérdeztük Remport Ádámot, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) Közéleti Részvételi Programjának szakértőét, aki a 2021-es Pegasus-ügy sértettjeinek jogorvoslati ügyeit is koordinálja.

„Nem szeretnénk nagy betonmonstrumokat látni”

Eredménytelen lett a józsefvárosi Palotanegyedben építendő Pázmány Campus tendere, így nem tudni, hogy alakul a sok tiltakozást kiváltó projekt sorsa. A Civilek a Palotanegyedért nevű szervezet elnökével jártuk körül, hogyan kéne továbbmenni. 

Leállt a tender, amit nem bánnak a civilek

„Orbán Viktor az elmúlt száz év legfontosabb államférfija és filozófusa”

Szembenézésnek álcázott önámításba fulladt Huth Gergely és Bencsik András beszélgetése a Patrióta YouTube-csatornán.

Simor András: Az akut baj a költségvetés helyzete, idén új kormányzati költés nélkül is 6 százalékos hiány lesz

A kormány első legfontosabb intézkedéseiről beszélgetett a CEU-n Kramarics Szandra szociológus, Tóth Gábor Attila alkotmányjogász és Simor András volt MNB-elnök. 

Lazítani kellene a gyeplőn, a tankönyvkiadók már nagyon várják a Tisza-kormány első lépéseit

Ismét lehessen a pedagógusoknak tankönyvet választani – erről beszélt a leendő oktatási miniszter. Megkérdeztük a tankönyvesek szakmai szervezetét, milyen lépéseket várnak, és egyáltalán, milyen állapotban vannak a 2016 óta egyre lehetetlenebb helyzetbe hozott kiadók.

A magán-tankönyvkiadók helyzete drámaian romlott az utóbbi években

Lánczi András Napóleonhoz hasonlította Orbán Viktort, szerinte puccs történt a Fideszben

Szakemberek bevonása a hatalomba ostobaság és más gyöngyszemek.

Lánczi András (jobbra) Szájer Józseffel egy 2025. júniusi konferencián

Nagy Blanka: Legyen egy szégyenfal a Kossuth téren

Tizennyolc évesen tartott egy messzire visszhangzó beszédet, a Fidesz és a propagandistái miatt máig fájó sebeket szerzett Nagy Blanka. A megtorlás kiterjedt a családjára is, a lelki sebek befolyásolták továbbtanulását, rombolták énképét, lelki egészségét. Elmondta, most mit érez, mit gondol az egykori ellenzékről és milyen elszámoltatást vár.

Jámbor András Fideszről: Ez nem szembenézés, ez kármentés

A cél kétharmadánál jár a támogatók gyűjtésében Jámbor András parlamenti képviselő, aki a baloldalnak is szeretne szellemi műhelyet teremteni. A Kutyapártot sajnálja, de a Fidesz úgynevezett szembenézési kísérletét nem tartja hitelesnek. 

Jámbor András egyelőre ki akarja élvezni a NER leváltását

„A Fidesz azért vesztett, mert kiirtotta a fő szavazói derékhadát a közszolgáltatások leépítésével”

2026. április 12. apagyilkosság volt. Ha az új rendszer nem kerül közelebb az emberekhez, úgy végzi, mint az akkori 1989-ben. A TEK olyan, mint a Munkásőrség volt. Csak úgy röpködtek a meglepő párhuzamok és megállapítások a KAS Kiadó kéthetente megrendezett Civil Szalonjában, ahol Csepeli György szociológusprofesszor és Fleck Zoltán jogászprofesszor volt vendég és tartott előadást a választási eredményről.

Orbán Viktor és kísérete szerdán a Sándor-palotánál

Hamar köddé váltak a fideszes remények és politikusok vasárnap a Bálnában

Mogorva, feszült, nem túl minőségi celebcsokor érkezett meg a Fidesz eredményvárójára, a Bálnába vasárnap este a parlamenti választás vége után.Orbán Viktor pártja azt Hollik Istvánt bocsátotta a sajtó rendelkezésére, aki korlátozottan volt hajlandó szóba állni bárkivel, azután pedig, hogy Orbán Viktor elismerte a vereséget, már senki nem volt elérhető.

Orbán Viktor a kampányzáróján: Olyan győzelmet aratunk, amellyel saját magunkat is meglepjük

A Fidesz Budapesten, a Szentháromság téren tartotta a kampányzáró nagygyűlését.

A fiatalok már nagyon kiröhögik ezt a hatalmi garnitúrát, van, akinek a fideszes nagyanyját sikerült megtérítenie

Ha jön a kérdés, ki a legcikibb politikus, a válaszban mindig szerepel Deutsch Tamás és Orbán Viktor.

A szavazatvásárlók már megkezdték a beetetést

Sokaknak volt megvilágító erejű A szavazat ára című dokumentumfilm, amely azt mutatta be, milyen rendszer alakult ki az ország szegényebb részein kisemmizettek, drogfüggők, alkoholisták szavazatainak megvásárlására, kizsarolására a Fidesz érdekében. A 2021-ben alakult, a dokumentumfilm alkotóinak egykor feladatot adó Tiszta Szavazás koalíció koordinátorát, Gutjahr Zsuzsannát kérdeztük, hogy állnak a dolgok a választás előtt egy héttel.

Tiszta Szavazás aktivistáinak egyik felvilágosító akciója Girincsen, 2022. március 26-án.

Szentpéteri Nagy Richard: Az emberek a döntésüket meghozták, a rendszer megbukott

A politológus szerint csakis egyértelmű, nagy fölénnyel kialakult végeredmény lesz majd széles körben elfogadott, különben várhatóan megkérdőjelezi azt valamelyik oldal. 

Szolnokon már nem akcióztak az Orbán Viktort védő fekete ruhások

Meglehetősen szürkére sikerült Orbán Viktor országjárásának szolnoki turnéállomása; az ellenzéki város kis tere úgy-ahogy telt csak meg, sok nem szolnoki résztvevővel, és a beszéd még nem ért véget, amikor elindultak hazafelé az emberek.

Fantasztikus esténk volt – búcsúzott Orbán Viktor Győrtől, a tömeg egy részén végigfutott az undor

A kellemetlen, szeles időnél csak a hangulat volt metszőbb Győrben, ahol az egyre hangosabb ellentüntetői rigmusokra a kormányfő újból és újból kiszólt. Riport egy megosztott városból.

  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang