Ami történt: Trump Hillary nyakába lihegett

FOTÓ: SAUL LOEB/POOL/AFP

Miért éppen Guam?

Észak-Korea katonai fenyegetőzéseinek központjába egy kis csendes-óceáni sziget került. Az Egyesült Államok külbirtokán, Guamon kezd népszerűvé válni a függetlenné válás gondolata, pedig egy éve még kevesen fontolgatták ezt a lehetőséget.

A kiéleződött szócsata egyelőre csak fenyegetésnek tűnik, Guam lakosai mégis tartanak Phenjantól. FOTÓ: AFP/VIRGILIO VALENCIA

Korlátozná Trump a bevándorlást

Forrás: Facebook/Donald J. Trump

Trump fia is kénytelen volt ügyvédet fogadni

Fotó: Win McNamee/Getty Images

Házi őrizetből is tovább harcol Venezueláért

Elengedték a börtönből és házi őrizetbe helyezték Leopoldo Lópezt, a Voluntad Popular (VP) ellenzéki tömörülés vezetőjét.

FORRÁS: YOUTUBE

Visszakozott a CNN, Trump diadalt ül

Hibát követett el a CNN, s noha a hírcsatorna gyorsan korrigált, a tény, hogy ellenőrizetlen állítást tettek közzé a Trump-kampány orosz kapcsolatai ügyében, érvet adott a kormányzat kezébe a média elleni támadások folytatására. Így értékelte Gabriel Kahn, az USC Annenberg School for Communication and Journalism professzora a Los Angeles Timesnak az amerikai újságíró társadalmat foglalkoztató botrányt.

Az elnök korábban többször álhírek terjesztésével vádolta a CNN-t FOTÓ: GETTY IMAGES

Trump már megint ferdített

Donald Trump elnökségét megítélő népszavazássá válhat a mai időközi választás Georgia államban. Nagy izgalommal várják a voksolást a demokraták, abban bízva, hogy visszavághatnak a republikánusoknak a 2016-os elnökválasztási kudarcért.

John Ossoff vezet a felmérésekben FOTÓ: GETTY IMAGES/JOE RAEDLE

Hárított Trump minisztere

Jeff Sessions amerikai igazságügyi miniszter a szenátus hírszerzési bizottsága előtti meghallgatáson felháborodottan visszautasította, hogy őt és a Trump-kampányt azzal gyanúsítják: összejátszottak Oroszországgal a tavalyi elnökválasztás befolyásolása érdekében.

Jeff Sessions FOTÓ: GETTY IMAGES/ALEX WONG

Donald Trump nagy döntések előtt

Washingtonban arra számítanak, Donald Trump a napokban bejelenti döntését arról, kivonul-e az Egyesült Államok a 2015-ös párizsi klímamegállapodásból.

FOTÓ: REUTERS/Christian Hartmann

G7 - Közös fellépés a terror ellen

Donald Trump konfrontatív fellépése a G7 csúcstalálkozóra is rányomta bélyegét, feszült légkörben zajlott a hét legfejlettebb állam informális egyeztetése.

Fotó: REUTERS - Jonathan Ernst

Négy újonc a G7-csúcson

A szicíliai Taorminában kezdődik ma a gazdaságilag legfejlettebb államok 43. csúcstalálkozója. A házigazda Olaszország Afrika problémáit állította volna a csúcs középpontjába, de a világesemények alighanem háttérbe szorítják az eredetileg tervezett napirendet.  

Fotó: REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Japán lassan tér vissza az atomenergiához

Trump kardtánca Rijádban

Donald Trump partnerséget ajánlott a muszlim államoknak külföldi körútja első állomásán, Rijádban. Az amerikai elnök holnaptól Izraelben tárgyal.

FOTÓ: PROFIMEDIA

Visszavonulhat a japán császár

Akihito tavaly kérte felmentését. FOTÓ: Reuters, Yuriko Nakao

Trump még nem tudja

Donald Trump nem zárta ki katonai akció lehetőségét Észak-Korea ellen, ha a phenjani rezsim újabb nukleáris kísérletet hajt végre.

Washington továbbra is finanszírozza a dél-koreai rakétavédelmi rendszert FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

Trumpék letartóztatnák a Wikileaks-alapítót

Julian Assange, a Wikileaks leleplező portál alapítója aggódhat, míg az Obama-adminisztráció nem talált jogi lehetőséget arra, hogy vádat emeljen ellene, a Trump-kormányzat hamarosan megteheti.

Julian Assange ellen újabb nemzet emelne vádat FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/CARL COURT

Győzött, de nem eléggé az újonc demokrata

Donald Trump orra alá akart borsot törni a Demokrata Párt Georgia államban, ahol egy megüresedett képviselői helyért rendeztek rendkívüli választást. Azt remélték, hogy már az első fordulóban elhódíthatják a mandátumot egy hagyományosan republikánus körzetben. Egyfajta népszavazásként állították be a keddi voksolást Trump elnökségéről.

Robbant az anyabomba

Nagyerejű bombát dobtak le az amerikaiak Afganisztánban az Iszlám Állam (IS) ellen. A GBU-43/B az Egyesült Államok legnagyobb, nem nukleáris bombája, első alkalommal használták harci bevetésben. Az afgán hatóságok szerint legalább 36 IS-harcos veszítette életét. Donald Trump „nagyon sikeresnek" nevezte a támadást.

A GBU–43/B – nem csak az ereje, a mérete is tiszteletet parancsol FOTÓ: GETTY IMAGES/DOD

A bűnbakká tett jótékony milliárdos

George Soros a 29. helyet foglalja el a milliárdosok idei Forbes-listáján: a magyar származású ingatlanbefektető és filantróp vagyonát 25,2 milliárd dollárra becsülik. Nem ő tehát a világ leggazdagabb embere, de – mint a CEU elleni friss hadjárat, illetve az Orbán-kormány immár több éves támadássorozata is jelzi – alighanem az ő neve váltja ki a legtöbb indulatot. A 86 éves Soros Györgyöt mostanság azért teszik meg bűnbaknak, mert megpróbálja a gyakorlatba átültetni egykori tanára, a filozófus Karl Popper álmát, a világ számos országában segítve a nyitott társadalom eszméjének megvalósítását, a demokrácia, a civil társadalom megerősödését.

Soros György a CEU épülete előtt FOTÓ: CEU/TUBA ZOLTAN

Belharc a Fehér Házban

Donald Trump tegnap a floridai Fehér Házban, Mar-a-Lago-i rezidenciáján látta vendégül Hszi Csin-ping kínai államfőt. Az amerikai elnök a kulcsfontosságú csúcs előestéjén jelentette be bizalmas tanácsadója, Steven Bannon „lefokozását”.

Halványul Trump stratégája, Steve Bannon csillaga FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MARIO TAMA

Demokrata obstrukció Trump bírójelöltje ellen

Szimbolikus obstrukciót kezdett Donald Trump bírójelöltje ellen egy demokrata szenátor. Az oregoni Jeff Merkley helyi idő szerint kedden éjjel közölte, tiltakozásképpen a legfelsőbb bíróságba jelölt Neil Gorsuch kinevezése ellen, addig mondja felszólalását ameddig erejéből telik. Szerdán reggel - 15 és fél óra után - fejezte be felszólalását. A rekorder a szenátusban a szintén demokrata Strom Thurmond volt, aki 1957-ben több mint 24 óra hosszat beszélt egyfolytában.

Megkopott a burmai Vaslady népszerűsége

A Ladyt még mindig tisztelik, ha már nem is annyira népszerű, mint amikor házi őrizetben küzdött az országát elnyomó katonai kormányzat ellen. Aun Szan Szú Kjí egy éve de facto kormányfőként (államtanácsosként) vezeti Mianmart, tekintélye azonban megkopott, mivel hatalomra kerülve nem sokat tett az üldözött rohingya kisebbség helyzetének javításáért.

Aun Szan Szú Kjí FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

London konstruktív megállapodást remél

Nagy-Britanniának és az Európai Uniónak közös érdeke, hogy észszerű, konstruktív megállapodás szülessen a kilépési tárgyalásokon – mondta a budapesti brit nagykövet. Ian Lindsay a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelye aktiválásának másnapján tájékoztatta az újságírókat London álláspontjáról. 

Klímavédelmi hátraarc

Donald Trump tegnap újabb elnöki rendeletet írt alá, érvénytelenítve Barack Obama emblematikus Tiszta Energia Tervét, a klímaváltozást okozó károsanyag-kibocsátás csökkentésére, a megújuló energia használatának támogatására hozott intézkedéseket. A környezetvédők bíróság előtt támadhatják meg a klímavédelmi küzdelmet visszafordító rendeletet. Eközben tovább dagad a Trump-kormányzat orosz kapcsolatai körüli botrány.

Donald Trump lányával és vejével a Fehér Háznál FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/CHIP SOMODEVILLA

Trump adóreformmal feledtetné a kudarcot

Donald Trumpnak nem lesz könnyű dolga, hogy programját keresztülvigye, azt követően, hogy súlyos kudarcot vallott, nem sikerült visszavonatni és lecserélni Barack Obama egészségbiztosítási törvényét. Az Obamacare hatályban maradt, s ezek után kétséges, hogy az elnök adóreform-tervét megszavazza-e a republikánus többségű kongresszus.

Kitart a nyitott ajtók mellett a NATO

Donald Trump amerikai elnök prioritássá tette a védelmi teherviselés jobb elosztását a tagállamok között, de ez a célkitűzés nem új, már a NATO 2014-es walesi csúcstalálkozóján megfogalmazták a szövetségesek. Egyebek mellett erre mutatott rá Rose Gottemoeller, az észak-atlanti szövetség első női főtitkárhelyettese tegnapi előadásán a Külügyi és Külgazdasági Intézetben.

Orosz befektetők Trump tornyaiban

Donald Trump üzleti birodalmának koronagyémántja a Manhattan déli csücskénél lévő Trump-torony, de igen érdekes ingatlan a New York-i ENSZ-székház közelében 2001-ben felépült Trump World Tower is. A felhőkarcolóban a volt Szovjetunióból pénzüket kimentő orosz gazdagok számos ingatlant vettek. Trump floridai luxusházaiba is majd 100 millió dollárt fektetett be az orosz elit. Aki az amerikai elnök orosz kapcsolatainak hátterét kutatja, nem kell sokáig keresgélnie.

A jelenlegi elnök barátai is vettek itt ingatlant
FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/THINKSTOCK

Második csapás Trump tilalmára

Újra leállították Donald Trump muszlim államokra vonatkozó beutazási tilalmát. Egy hawaii szövetségi bíró néhány órával az átírt elnöki rendelet március 16-i életbe lépése előtt sürgősséggel intézkedett a tilalom befagyasztásáról, majd egy marylandi bíró is hasonlóképpen döntött. Az amerikai elnök a legfelsőbb bírósághoz fordul.

Donald Trump irányt mutat híveinek a nashville-i nagygyűlésen FOTO: EUROPRESS/GETTY IMAGES/ANDREA MORALES

Ázsiai kihívások előtt

Három államot érintő ázsiai körútjának első állomásán, Tokióban kezdett tegnap tárgyalásokat Rex Tillerson. Az új amerikai külügyminiszternek ez az első hivatalos útja a térségbe. Japán mellett Dél-Koreát és Kínát keresi fel.

Rex Tillerson még nem fejtette ki külpolitikai elképzeléseit FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

Trump akadályozza az igazságszolgáltatást

New York állam főügyésze nem volt hajlandó lemondani, amikor pénteken Donald Trump 45 másik államügyésszel együtt távozásra szólította fel. Prett Bharara, aki számos érzékeny vizsgálatot folytatott államában, meglepődött a felszólításon, hiszen az új amerikai elnök még novemberben, megválasztása után, személyesen biztosította arról, hogy a helyén maradhat.

  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang