Bharara szombaton este Twitteren tette közzé: „Nem mondtam le, néhány perce kirúgtak. New York államügyészének lenni szakmai életem legnagyobb megtiszteltetése volt.”
Trumpra a radikális jobboldal részéről egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy távolítson el mindenkit a kormányzatból, akit még Barack Obama nevezett ki. Az elnöknek jogában áll a 93 államügyész helyére újakat kinevezni, de – ahogy a nagykövetek menesztése – az ügyészek lemondatása is szokatlanul, hirtelen és tömeges módon zajlott.
Chuck Schumer, New York állam egyik szenátora, a szenátus demokrata kisebbségi vezetője, a 2009-ben kinevezett Bharara egyik korai támogatója közölte, a Fehér Ház döntésével „folyamatban lévő vizsgálatokat szakít félbe, s akadályozza az igazságszolgáltatást”. Bharara igazi „sztárügyész” volt, nagy Wall Street-i cégek, fedezeti alapok ellen indított pereket pénzügyi visszaélések miatt, hatalmas büntetéseket rótt ki. Fellépett a kiberbűnözés ellen is. Egy demokrata adminisztrációban az igazságügyi tárca várományosa lehetett volna. Bharara egyébként prominens demokraták ügyeiben is nyomozott, például Bill de Blasio, New York polgármestere kampánypénzgyűjtését is vizsgálta.
Fehér házi tisztviselők név nélkül a New York Timesnak azt mondták, Trump és a Bhararát támogató Schumer szenátor viszonyának megromlása állhat a háttérben, mások úgy vélik, hogy Jeff Sessions, az igazságügyi tárca vezetője most torolja meg, hogy annak idején a Clinton-adminisztráció hivatalba lépése után főügyészként őt is leváltották. A CNN elemzése szerint a manhattani főügyész hivatala komoly szerepet játszhat a Trump-kampány orosz kapcsolatainak vizsgálatában, ezért vonta vissza korábbi támogatását az elnök.