A nap végén felkerült az i-re a pont. A Fővárosi Közgyűlés tagjainak többsége név szerinti szavazáson döntött, felkérte a főpolgármestert, hogy vigyen majd be előterjesztést a főváros öt legnagyobb cége – BKM, BKK, BKV, BGYH és BFVK - vezetőinek a visszahívásáról. A Fidesz javaslatát a rajtuk kívül a Tisza és a Podmaniczky Mozgalom képviselői támogatták, az MSZP, és a Párbeszéd (beleértve a főpolgármestert) nemmel szavazott, míg a DK és a Kétfarkú Kutyapárt képviselői tartózkodtak.
A döntést szokatlan módon rögtön kommentálta Karácsony Gergely, aki szerint „a Fővárosi Közgyűlés hangulata az őrület jeleit mutatják”(sic!), ő ezt a döntést nem fogja végrehajtani. Vitézy Dávid erre közölte, hogy most nyilvánvalóvá vált, hogy a választott képviselők többségének nincs bizalma a jelenlegi cégvezetőkben.
Gulyás Gergely felkérte a Tisza vezette pályázati bíráló bizottságot, hogy a pályázaton induló cégvezetőket nyilvánítsa alkalmatlannak. Tüttő Kata (MSZP) pedig a leszögezte: akik ezt az előterjesztést támogatták, azokban semmiféle felelősség érzet nincs, káoszba akarják taszítani a fővárosi közszolgáltatásokat. A cégvezetői pályázatokat a Fidesz javaslata ellenére nem nyilvánították érvénytelennek.
A Fidesz másik két előterjesztése, amely az Etikai Kódex megalkotására, illetve a kábítószer egyeztetési fórum feloszlatására vonatkozott, nem ment át. (A főpolgármesteri módosítás sem.)
A közgyűlés többek között támogatta
a színházak működési támogatásáról szóló megállapodás megkötését,
a zöld panelprogram elindítását,
a magántőke bevonását a fővárosi bérlakás programba (Rimaszombati úti feltételes ingatlan értékesítése),
igent mondtak a pesti fonódó és a Szegedi úti felüljáró tervezésére,
az átlátható működést célzó önkormányzati rendelet kidolgozására,
valamint Belső-Erzsébetváros forgalomcsillapítását célzó tervre.