Bassár el-Aszad szíriai elnök bukása mindenekelőtt jó hír, mert uralma alatt a szíriai nép szörnyű szenvedést volt kénytelen átélni - jelentette ki Olaf Scholz vasárnap arra reagálva, hogy szíriai lázadók hajnalban elfoglalták a szíriai fővárost.
A német kancellár nyomatékosította, hogy az új Szíriának békében kell élnie szomszédaival, és az országban mielőbb helyre kell állítani a rendet és a joguralmat, valamint a kisebbségeket meg kell védelmezni. A kancellár megjegyezte, hogy Aszad miatt számtalan ember volt kénytelen elhagyni az országot, és sokan közülük Németországban kerestek menedéket.
Emmanuel Macron is reagált a szíriai diktátor bukására. A francia elnök az X-en azt írta, hogy „a barbarizmus állama” megbukott. Leszögezte emellett, hogy Franciaország továbbra is elkötelezett "mindenki" biztonsága mellett a Közel-Keleten.
Kijárási tilalom lesz érvényben a szír fővárosban Megdöntötték Bassár el-Aszad Szíriában uralkodó rezsimjét, a miniszterelnök szabad választásra szólított felMint arról beszámoltunk, kijárási tilalmat rendeltek el a szíriai felkelők Damaszkuszban vasárnap, miután bejelentették, hogy megdöntötték az országot csaknem negyedszázadon át irányító Bassár el-Aszad elnök uralmát. Oroszország szerint Bassár el-Aszad lemondott elnöki posztjáról és elhagyta az országot.
Oroszország szerint Basár el-Aszad tárgyalt a lázadókkal a menekülése előtt, Damaszkusz utcáin ünnepel a tömegOroszország volt az Aszad-rezsim egyik legfontosabb szövetségese. Vlagyimir Putyin orosz elnök számára Szíria fontos stratégiai bástya a Közel-Keleten, különösen a Tartusz kikötőjében fekvő orosz haditengerészeti bázis miatt. 2015-ben Oroszország közvetlen katonai beavatkozást indított Bassár el-Aszad rezsimjének megsegítésére. Az elmúlt napokban Oroszország jelentős katonai támogatást nyújtott, hogy leverje a lázadókat.
Aszad Trumptól vagy Orbántól remél segítséget hatalmon maradásáhozNem landolt semmiféle szír repülőgép Budapesten, egy 2012-es fotóról derült ki, hogy nem szombat este és nem a magyar fővárosban készült