;

Európai Unió;Oroszország;Magyarország;Japán;Egyesült Államok;Vlagyimir Putyin;szankciók;Egyesült Királyság;

- Vlagyimir Putyin adóegyezmények felfüggesztésével szankcionálja a barátságtalannak tartott országokat

Így hivatalosan Magyarországot is, pedig az Orbán-kormány mindent megtett, hogy az orosz diktátor kegyeiben járjon.

Vlagyimir Putyin orosz diktátor elrendelte egyes adóegyezmények felfüggesztését az Oroszországgal szemben barátságtalannak minősített államokkal, így az Európai Unió tagállamaival - köztük Magyarországgal -, valamint többek közt az Egyesült Államokkal, az Egyesült Királysággal, Kanadával, Japánnal, Dél-Koreával  és más államokkal is. Összesen 38 országról van szó.

A RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség által ismertetett rendeletben Vlagyimir Putyin azzal indokolt, hogy „a számos külföldi állam által az Orosz Föderációval, annak állampolgáraival és jogi személyekkel szembeni barátságtalan akcióival kapcsolatban sürgős intézkedések meghozatala szükséges”.

A döntés értelmében felfüggesztik a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodások egyes rendelkezéseit. Ezek kiterjednek egyebek közt az ingó és ingatlan vagyonokra, az osztalékfizetésekre, a szolgáltatásokból és szerzői jogokból származó bevételekre, a munkaviszonyból származó jövedelmekre, valamint a tőkeadóztatásra is.

Az orosz szankciókkal érintett országok között az Orbán-kormány egyre nyíltabb oroszbarátsága ellenére Magyarország is szerepel. Az orosz állami hírügynökség felsorolja az összes érintett országot, ezek a következők:

Az Egyesült Államok, Lengyelország, Dél-Korea, Bulgária, Svédország, Luxemburg, Románia, az Egyesült Királyság, Magyarország, Írország, Szlovákia, Albánia, Belgium, Szlovénia, Horvátország, Kanada, Montenegró, Svájc, Csehország, Dánia, Norvégia, Olaszország, Finnország, Németország, Franciaország, Macedónia, Ciprus, Spanyolország, Litvánia, Izland, Ausztria, Portugália, Görögország, Új-Zéland, Ausztrália, Szingapúr, Málta és Japán.

A megállapodásokat - írja az MTI - a dokumentum értelmében mindaddig felfüggesztik, amíg „a külföldi államok meg nem szüntetik az Oroszországi Föderáció jogos gazdasági és egyéb érdekeinek, állampolgárai és jogi személyei jogainak megsértését”.

A despota arra utasította az orosz kormányt, hogy dolgozza ki a vonatkozó törvényeket, és terjessze őket a törvényhozás elé. Egyúttal azt is feladatul kapta a kabinet, hogy minimalizálja az adóegyezmények felfüggesztésének az orosz gazdaságra gyakorolt hatását. Az érintett államok értesítése a döntésről az orosz külügyminisztérium feladata.

A jobboldali nacionalista kormánypárt, a Jog és Igazságosság (PiS) változtat befogadó politikáján a szélsőjobboldal hatására.