Kevés a miniszterelnök lemondása Szerbiában, Aleksandar Vučić elnök elképesztő kijelentésekkel áll elő, egyre nagyobb bajban van

A hatalom képviselői külföldi beavatkozásról beszélnek, az elnök egyre több ellenségképet kreál.

A szerbiai diákok tiltakozó mozgalmához egyre többen csatlakoznak. A szervezők tegnap azt üzenték, a lemondások jók, de nem elégségesek – és főképp megkésettek

Az év emberei a nagyvilágban

Idén is megválasztottuk az év legjelentősebb külpolitikai személyiségeit. Az esztendőnek akadtak hősei, olyan személyiségek, akik valamilyen oknál fogva kitűntek a többiek közül, akár pozitív, akár negatív értelemben. Őket vettük számba szubjektív összeállításunkban, a teljesség igénye nélkül.

A lengyel ellenzék választási sikerét nagyrészt az ifjúságnak köszönheti

Nincs demokrácia sajtószabadság nélkül

Mind több országban vonulnak az utcára a média függetlenségét követelve. A megmozdulások azonban eddig nem hozták meg a remélt eredményt.

Már több mint két hónapja minden hétvégén demonstrálnak Szerbiában

Máshol jóval kevesebbe is belebuktak

Államfők, királyi család tagjai, miniszterek és más magasrangú politikusok buktak világszerte korrupció vagy annak gyanúja miatt. Magyarországon viszont némák a hatóságok. 

ON QUIJOTÉK ROMÁNIÁBAN -  Keleti szomszédunkban  a lakosság több mint egy éve nem adja fel a korrupció elleni tüntetéseket, a ny

Kormányfői székben maradhat Vucic

Szerbia ismét előrehozott választást rendez, köztársasági és tartományi szinten is az urnákhoz járulnak a választók. A voksolás nagy esélyese a hatalmon lévő Szerb Haladó Párt (SNS), amely egymaga kormányzó többségre tehet szert, s a reformok folytatását ígéri. Biztosra vehető, hogy Aleksandar Vucic marad a miniszterelnök, az azonban kérdés, sikerül-e választ találnia a gazdaság aggasztó kihívásaira.

Negyven nemzetet sújtott a brüsszeli terror

A belga hatóságok azonosították a keddi brüsszeli repülőtéri öngyilkos merényletek elkövetőit, társukat elfogni egyelőre nem sikerült. A belga főváros még sokkos állapotban van, a legtöbb közintézmény zárva maradt. Sokezres tömeg emlékezett az áldozatokra. Szakértők egyetértenek abban, hogy a terrorveszélyt fokozza a szíriai háború, hatékonyan szembeszállni csak az Iszlám Állam legyőzésével és közös, összehangolt uniós fellépéssel lehet.

Brüsszel főterén több ezren emlékeztek a keddi támadások áldozataira FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/CHRISTOPHER FURLONG

Miért éppen Európába? - A migráció okai

A megállíthatatlannak tűnő Európába tartó menekültáradat kapcsán a leggyakrabban felmerülő kérdés a „Miért épp most? Mi változott hirtelen a Közel-Keleten, ami ilyen pánikszerű menekültáradatot váltott ki?”. Felmerül az a kérdés is, hogy a gazdag öbölmenti arab királyságok miért nem fogadnak menekülteket? Az okok meglehetősen összetettek.

Tájkép az egykor virágzó, mostanra szétbombázott Aleppóból FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/ANTONIO BOLFO

Megfékezhetetlen az Iszlám Állam?

Az Irak és Szíria egy részét tavaly nyáron villámgyorsan meghódító Iszlám Állam terrorszervezet színrelépésével átírta a terror fogalmát és a nemzetközi terrorellenes harc sablonjait. Éppen ezért a magát már Ibrahim kalifának kikiáltó Abu Bakr al-Bagdadi vezetésével tomboló terrorszervezet legyőzése a felállt nemzetközi katonai koalíció, a nyugati és arab országok összefogása ellenére több komoly nehézségbe ütközik. Olyannyira, hogy a szervezet már azt tervezi: a térség más államaival szemben is támadást intéz.

Elképesztő ütemben gyarapodik Abu Bakr al-Bagdadi fekete serege FORRÁS: TWITTER
  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang