Nyilvánosak az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatai, leadták a fideszesek is. Gál Kinga nem vitte túlzásba, de másoknál azért akadnak érdekes részletek.
A tavalyi EP-választáson listavezetőként szereplő Deutsch Tamás a vagyonnyilatkozat szerint 50 százalékos tulajdonos egy 71 négyzetméteres veresegyházi családi házban, amelyet 2022-ben örökölt. Szintén felerészben tulajdonosa egy II. kerületi teleknek, amin van egy családi ház, de az nem az övé. Van egy Fiat 500-asa, amit még 2021-ben vásárolt, így egész biztosan nem a fideszes trollhadsereget tömörítő Harcosok Klubjában nyerte (amellyel kapcsolatban még a megalakítása után kelt szárnyra az a kamu hír, hogy a legtöbbet kommentelő Fiat 500-ast nyerhet). Deutsch-nak van 533 darab részvénye is, 177 489 forint névértéken a CIG Pannónia Biztosítónál. A fideszes politikus rengeteg adósságot is felhalmozott, de neki is szinte ugyanannyival tartoznak: 87,4 millióval lóg neki valaki, neki pedig 87,9 milliót kellene fizetnie. Készpénzben tart 13 millió forintot, de van azért további 4 milliója a bankszámláján és 2 millió forintnyi devizája is. Hivatalosan elég sok különböző tisztségéért nem kap pénzt, jövedelmei 3 helyről származnak: EP-képviselői tiszteletdíja mellett havi 100-200 ezer forintért oktat a Milton Friedman Egyetemen, továbbá ügyvédi tanácsadásért havi 1 és 5 millió forint közötti összeget kap.
Dömötör Csaba szereti az autókat, ugyanis tavaly és tavaly előtt is vett egyet: egy Seat Alhambrát 2023-ban, egy Volkswagen Tiguant pedig 2024-ben. Ezen kívül fele részben tulajdonosa egy 177 négyzetméteres telken lévő családi háznak és egynegyed részben tulajdonosa egy 167 négyzetméteres váci kivett útnak. Dömötör 48,5 milliós banki tartozást halmozott fel, de pénze is akad azért bőven. Összesen 30 millió forintot tart állampapírban és Diszkont Kincstárjegyben, OTP-részvényei 1,5 millió forint és PKN Orlen-részvényei 1,6 millió forint értékben vannak. 6,5 millió forintja és 12 ezer eurója van a bankszámláján és 300 ezer forintja készpénzben.
Bár a fideszes törvénymódosítás értelmében a magyar parlamenti képviselőkkel ellentétben a magyar EP-képviselők hiányos vagyonnyilatkozatának van következménye, Gál Kinga nem vitte túlzásba a kitöltést, a legtöbb oldalt simán áthúzta. E szerint nincs sem ingatlanja, sem megtakarítása. Számos pozíciója ellenére állítása szerint csak az Európai Parlamenttől kap fizetést. A bankszámláján nagyjából tízmillió forintnyi devizát tart, továbbá van egy Mercedes-Benz Viano kisbusza, amelyet 2014 januárjában vett.
Több mindent tüntetett fel Győri Enikő. A politikus egy XII. kerületi 125 négyzetméteres lakásban lakik, amit felerészben tulajdonol, de kell még 1,7 millió forint hitelt fizetni utána. A kerületben van még két ingatlana, 2015-ben egy 40 négyzetméteres lakást vett, továbbá egy 125+20 négyzetméteres, haszonélvezettel terhelt lakásnak is felerészben tulajdonosa. Zánkán 2021-ben vett egy 100 négyzetméteres üdülőt, de Köveskálon 1986 óta van szántója, rétje, pincéje és présháza is.
Közzétették nyilatkozataikat a magyar EP-képviselők, Dobrev Klára és Gyurcsány Ferenc még nem osztotta el a vagyonátGyőri Enikő egy Toyota RAV 4-essel jár, és egy rakás különböző helyen van pénze, nem is kevés. Mintegy 69 millió forintja van részvényalapokban, több mint 208 millió forint befektetési alapokban, 8,1 millió befektetési jegyben, 25,8 millió forint állampapírban, 4,8 millió forint Wizz Air-részvényben, 4,8 millió forint pedig Richter-részvényekben. Ezen felül főleg dolláralapú egyéb részvényekben mintegy 40 millió forintja van, abszolút hozamú alapokba 46,6 millió forintot, vegyes alapokba pedig 17,9 millió forintot pakolt. 2,85 millió forint értékben van nyugdíjmegtakarítása, van továbbá 28 ezer eurónyi életbiztosítása és egészségpénztárban is tart 122 ezer forintot. Készpénze nincs, de cserébe van számlája öt banknál. Az OTP-nél 13,4 millió forint, az UniCredit Banknál 1,9 millió forintnyi euró, a Santander Madridnál 1,4 millió forint szintén euróban, az ING Brüsszelnél szintén euró 3,7 millió forint értékben, a Concorde-nál pedig 164 ezer forint zsebpénz áll rendelkezésre.
Győri Enikő az EP-képviselői tiszteletdíja mellett havi bruttó 200 és 500 ezer forint közötti összeget keres az NKE tudományos munkatársaként.
Schaller-Baross Ernő a vagyonának jelentős részét ingatlanokban tárolja: vagyonnyilatkozata szerint fele részben az övé egy 146 négyzetméteres, II. kerületi társasházi lakás, egy 9500 négyzetméteres telken lévő 390 négyzetméteres úrkúti ház, egy XI. kerületi 171 négyzetméteres társasházi lakás és ugyanebben a kerületben két garázs. Befektetési jegyekben van 910 eurója, van továbbá 45,9 millió forintnyi devizája, igaz, tartozása is akad egy 44,9 milliós lakáshitel és egy 8,1 milliós babaváró kölcsön formájában.
Schaller-Baross az EP-képviselői tiszteletdíján felül a Habsburg Ottó Alapítvány felügyelőbizottsági tagjaként havi 200 és 500 ezer forint közötti összeget kap, a Millenáris Alapítvány kuratóriumi tagjaként pedig havi fél- és egymillió forint közötti összeget.
A KDNP európai parlamenti képviselője, Hölvényi György négy ingatlannal rendelkezik. Fele részben az övé egy II. kerületi 130 négyzetméteres társasházi lakás a hozzá tartozó 56 négyzetméteres raktárral, garázzsal, egy 108 négyzetméteres III. kerületi lakás és két szőlőbirtok Örvényesen. Van két SUV terepjárója is, egy Suzuki S Cross és egy Mitsubishi Outlander. A KDNP-s politikusnak 87,6 millió forintnyi megtakarítása van értékpapírokban, befektetési jegyekben és kötvényekben, magánnyugdíjalapban pedig 156,7 millió forintot tart. A bankszámláján 12 millió forint van, de van egy 21 milliós tartozása is.
Orbán Viktor is alapítója egy külföldről támogatott civil szervezetnek, csak ezt soha nem tünteti fel a vagyonnyilatkozatában