határ;helyreállítás;Vlagyimir Putyin;orosz-ukrán háború;pufferzóna;

Vlagyimir Putyin pufferzóna létesítését rendelte el az orosz-ukrán határ mentén

Az orosz elnök a határ menti településeket védené az ukrán támadástól.

Mintha a békére készülne Oroszország és Ukrajna is a több mint három éve tartó háborúban: Vlagyimir Putyin bejelentette a moszkvai kabinettel folytatott operatív találkozója után, hogy döntöttek egy biztonsági védőövezet pufferzóna létrehozásáról az orosz-ukrán határon – írja a TASZSZ orosz állami hírügynökség. A feladattal Vlagyimir Putyin az orosz fegyveres erőket bízta  meg. Arra azért ügyelt, hogy „őszintén szólva” terrorista módszerekkel vádolja meg az ukrán alakulatokat, és szóhasználatával a külföldi zsoldosokat. Ezzel együtt azzal nyugtatta a határ menti régiókban élőket, hogy fontosnak tartja az újjáépítést, az infrastruktúra helyreállítását, a kisvállalkozások az ipar és a mezőgazdaság támogatását.

A fejlődésnek Vlagyimir Putyin szerint Ukrajna a gátja, és szerinte az általa megtámadott ország az, amelyik civil célpontokra támad, holott a Népszava korábbi beszámolói szerint az ilyen támadások jelentős része éppen az ukrán városokat, falvakat sújtotta. Az orosz elnök kritikusnak nevezett három régiót, a Kurszki, a Belgorodi és a Brjanszki területet. – Átfogó programot kell készíteni az érintett határterületek helyreállítására a lehető legrövidebb időn belül, a szükséges anyagi és anyagi erőforrások biztosításával – adta ki a parancsot Vlagyimir Putyin a különféle minisztériumoknak.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-posztban írt arról, hogy ő is kormánya, a kijevi kabinet tisztviselőivel tárgyalt a legfontosabb gazdasági lépésekről, amely szerinte hosszútávú stabilitást hozhatnak. – Munkahely, technológiai fejlesztés és garantált szociális lehetőségek – sorolta a kulcsfontosságú fejlesztési területeket – sorolta. Hozzátette, meghívta Görögországot, Észak-Macedóniát, Szerbiát, Szlovéniát és Moldovát a következő Ukrajna – Délkelet-Európa csúcstalálkozóra, amelynek témája a remélt tűzszünet, egyben az ukrán védelem támogatása.

Az ügyben egykori lakosok, akik a mai  brit támaszpont helyén születtek, tiltakoznak. Állítják, az életüket, kultúrájukat vették el a britek.