Siófok;végrehajtás;kormányhivatal;luxusnyaraló;Balaton-part;Schadl György;Schadl-Völner-ügy;

Korábbi felvétel

Végrehajtás indult Schadl Györggyel szemben, mert nem volt hajlandó visszabontani azt a jogszerűtlenül bővített siófoki luxusnyaralót, ahol házi őrizetét tölti

Mindenki úgy éljen, ahogy tud – mondta egyszer Orbán Viktor.

A Somogy Vármegyei Kormányhivatal végrehajtást indított Schadl György és felesége ellen, amiért nem voltak hajlandók önként visszabontani azt a jogszerűtlenül kibővített Balaton-parti luxusnyaralót, ahol a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnöke házi őrizetét tölti, hiába rendelték el az ingatlan eredeti állapotának helyreállítását – értesült a 24.hu.

Amint arról korábban a Népszava is beszámolt, a siófoki ingatlannal külön vádpont foglalkozik a 22 vádlottat felsorakoztató korrupciós büntetőper vádiratában. Az ügyészség szerint ugyanis a nyaraló felújítása során szabálytalan módon eltértek az építési engedélytől, és túlépítették azt.

A lehallgatott telefonbeszélgetések szerint Schadl egymillió forint kenőpénzt is hajlandó volt adni azért, hogy ne kelljen visszabontani az épületet, ám első körben azt mondta a kivitelezőnek, hogy 500 ezret ajánljon fel a kormányhivatal munkatársának. Az ügyintéző a vád szerint elfogadta az ajánlatot, és abban maradtak, hogy egy régi fényképet csatolnak az iratokhoz, melyen nem látszik a szabálytalanság. Ezután a Schadl által csak „kuckóprojektként” emlegetett ingatlan megkapta az engedélyt.

Bár Schadl György tagadja a történteket, a hivatali vesztegetéssel megvádolt kivitelező és a vesztegetés elfogadásával megvádolt volt kormányhivatali dolgozó a büntetőper előkészítő ülésén beismerte a vádakat. A két férfit felfüggesztett börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték, ami a Fővárosi Ítélőtábla döntése nyomán már jogerős.

Hiába rendelték el azonban a luxusnyaraló eredeti állapotának helyreállítását, a korrupciós bűncselekményekkel vádolt Schadl György ennek nem tett eleget. Az ügyet a NAV végrehajtóinak adták át, az adóhatóság általánosságban csak annyi közölt az ügyről: egy „életveszéllyel nem fenyegető eljárás” akár évekig is elhúzódhat – írja a lap. 

Továbbra is súlyos gondok vannak a gyermekvédelmi rendszerben, a dolgozók 30 százaléka távozott, az új jelentkezőknek pedig csak harmada marad meg.  Tavaly 13 480 gyermekvédelemben dolgozó személy vizsgálatát rendelték el, ebből 13.400-at fejeztek be, 75 esetben állapítottak meg kifogásolható életvitelt.