A Fővárosi Törvényszék engedélyezte a korrupciós bűncselekményekkel vádolt Schadl György házi őrizeti helyszínének megváltoztatását, így a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnöke siófoki luxusnyaralójában tölti bűnügyi felügyeletét február óta – tudta meg a 24.hu.
A portál felidézi, a közvetlenül a Balaton partján fekvő ingatlannal külön vádpont foglalkozik a 22 vádlottat felsorakoztató korrupciós büntetőper vádiratában. Az ügyészség szerint ugyanis a nyaraló felújítása során szabálytalan módon eltértek az építési engedélytől, és túlépítették azt. A lehallgatott telefonbeszélgetések szerint Schadl egymillió forint kenőpénzt is hajlandó volt adni azért, hogy ne kelljen visszabontani az épületet, ám első körben azt mondta a kivitelezőnek, hogy 500 ezret ajánljon fel a kormányhivatal munkatársának. Az ügyintéző a vád szerint elfogadta az ajánlatot, és abban maradtak, hogy egy régi fényképet csatolnak az iratokhoz, melyen nem látszik a szabálytalanság. Ezután a Schadl által csak „kuckóprojektként” emlegetett ingatlan megkapta az engedélyt.
Schadl György félmillió forint kenőpénzt ajánlott, hogy a siófoki házán ne vegyék észre a szabálytalan átépítéstA büntetőper során mind a hivatali vesztegetéssel vádolt kivitelező, mind a hivatali vesztegetés elfogadásával megvádolt kormányhivatali dolgozó beismerte a vádakat. A két férfit felfüggesztett börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték, ami a Fővárosi Ítélőtábla döntése nyomán már jogerős. Számukra így véget ért az eljárás, Schadl viszont mindent tagad.
A bíróság korábban már enyhített a volt végrehajtó kari elnök házi őrizetének szabályain, ez azt jelenti, hogy
több órán át bevásárolhat, szakmai továbbképzésen vehet részt, orvosi vizsgálatokra is járhat. Ugyanez igaz a siófoki helyszínre is, ahol a portál a múlt héten megtalálta őt a 344 négyzetméteres nyaralójában.
A 24.hu azt írja, az öt éve 90 millió forintért vásárolt, majd teljesen felújított, a jelenlegi piaci árak alapján több száz milliós értékűre becsülhető ingatlan kertjében parkolt látogatásukkor Schadl György korábban „eltűnt” Mercedese is (a járműről a végrehajtók volt elnöke azt állította, nem tudja, hogy hol van, tavaly szeptemberben azonban a portál azonosította a nem sokkal korábban műszaki vizsgán járt autót).
Schadl Györgyre tíz év börtönbüntetést kért az ügyészség, ám a nyaralójában eltöltött idővel négynaponta egy napot lefaraghat a későbbi esetleges börtönbüntetéséből.
Előkerültek Schadl György autói, amelyekről a bíróságon a múlt héten még azt mondta, nem tudja, hol vannak