Papírmasszából készült alkotások fogadnak minket a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Galériában: az egyik emberi alakot formáz, a másik macskákat, lovakat és galambokat, de találni emberi szervekre hasonlító absztrakt formákat is. Egy speciális technikával, a papírmerítéssel különös textúrájú műveket hozhatunk létre, de a masszába kerülhet szabási hulladék, mint szövet vagy fonál is.
– A textilt első körben felvágjuk, majd belehelyezzük az úgynevezett hollandi gépbe, melybe előzetesen vizet öntöttünk. Ebben egy őrlő cirkulálja az anyagot, majd szétbontja a rostokat, hogy aztán a pépet egy kádban eloszlassuk, majd szitakeret segítségével kimerítsük, hogy miután a víz kicsurgott belőle, a megformált papírt lepréseljük – magyarázza Jakubík-Cifra Anett képzőművész, aki mentorként dolgozik a Budapest Esély nevű szervezetnél. (A Budapest Esély Nonprofit Kft.–t a Fővárosi Önkormányzat 1996–ban alapította, a hátrányokkal küzdő társadalmi csoportok munkaerő–piaci esélyeinek megerősítésére - a szerk.)
Ennek a rehabilitációs műhelyében készíti e műveket olyan speciális igényű személyekkel, akik kiestek a munkaerőpiacról, de szeretnének visszailleszkedni. Most, a Deák17 Galériában az ő munkáikat láthatjuk kifüggesztve, illetve öt képzőművész alkotását, melyekhez a felhasznált alapanyagot szintén a Budapest Esély műhelyében dolgozóktól kapták.