Úgy tűnik, a hulladékfeldolgozást is megoldja a világ legnagyobb akkumulátorgyártója, a Debrecenben 3000 milliárd forintos beruházást tervező CATL – írja a 24.hu.
A portál felidézi, hogy még áprilisban, egy debreceni konferencián a CATL közügyekért felelős vezetője, Szilágyi Balázs kérdésre válaszolva azt mondta, több tucatféle hulladék kezelésére kell majd szerződéseket kötniük, és saját beruházásként egyelőre nem terveznek hulladékfeldolgozást. Hozzátette, hogy a CATL-nek Kínában és Indonéziában van saját hulladékfeldolgozó vállalata, amely egyelőre keresi a lehetséges helyszínét Európában.
A kínai hulladékfeldolgozó a Foshan központú Guangdong Brunp Recycling Technology Co., Ltd., ami a CATL holding leányvállalata. A honlapján az áll, hogy a hulladékfeldolgozó holding a teljes ipari akkumulátorlánc újrahasznosítási rendszerét kiépítette, és a vezető nemzetközi autóipari vállalatok partnerévé vált.
Szeptember elején azonban a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága bejegyezte a Brunp Recycling Technology Hungary Kft.-t, amelynek fő tevékenysége a hulladék-nagykereskedelem, de a tevékenységei között (sok egyéb mellett) a veszélyes hulladék kezelése, illetve ártalmatlanítása is szerepel.
A budapesti belvárosba bejegyzett cég tulajdonosa a HK Brunp Resource Recycling Technology Co. Limited. A cégiratok alapján ugyanaz az ügyvédi iroda nyújt székhelyszolgáltatást és látja el a kézbesítési megbízott szerepét a CATL akkumulátorgyártásra létrehozott debreceni cége, a Contemporary Amperex Technology Hungary Kft. és a hulladékbizniszre alapított Brunp Recycling Technology Hungary esetében.
A portál megkereste a CATL-t, hogy megtudja, mégis saját érdekeltségi körén belül oldja-e meg a hulladékfeldolgozást, és ha igen, hol és mekkora kapacitású hulladékfeldolgozót tervez, de válasz még nem érkezett.
Debrecennek két új kínai testvérvárosa lett, hátha az emberek végül megszeretik az akkugyáratÚjabb debreceni csápot növeszt a nagy kínai akkumulátorgyár