A német lakosság egy százaléka él vegán módon, és a vegánok túlnyomó része nő, mindössze 19 százalék a férfiak aránya, derül ki egy friss kutatásból. A szakemberek szerették volna megtudni, milyen okok húzódhatnak meg emögött. Az volt a feltételezésük, hogy a férfiak nem tartják férfiasnak a vegánságot, ezért nem választják ezt az életformát, azonban ha a reklámokban férfiasnak állítanák be a vegán termékeket, ők is szívesebben követnék ezt az étrendet. Az eredmény azonban nem igazolta az előzetes várakozást. Úgy találták, a férfiasabb marketingüzenetek nem változtatják meg jelentősen az adott ételekről kialakított képet, a „férfias leírás” nem vált ki nagyobb vágyat a vegán ételek fogyasztására a férfiakban, és alapjaiban nem változtatja meg a veganizmushoz való általános hozzáállásukat sem.
A Foodnavigator oldalon megjelent cikk szerint korábban már kimutatták, hogy vannak olyan termékek, mint például a sör vagy a farmer, amelyek esetében a reklámokkal kimondottan vonzóbbá lehet tenni az adott árucikket valamelyik nem számára. Azonban azt ezekben az esetekben is megfigyelték, hogy a nőkre kevésbé voltak hatással a nekik szánt célzott kampányok, a reklám kevésbé befolyásolta őket a döntéseikben, ami arra utalhat, hogy a férfiak számára fontosabb megfelelni annak a viselkedésnek, normának, amit szerintük a társadalom elvár tőlük és férfiasnak tart.
Tavasszal holland és finn sportoló férfiak körében végeztek egy kis létszámú kutatást azzal kapcsolatban, hogy számukra mennyire elfogadható a húsmentes táplálkozás. Hagyományosan a hús fontos része étrendjüknek, hiszen ez alapvető fehérjeforrás, amit általában elengedhetetlennek tartanak a jó teljesítmény eléréséhez. Az Appetite folyóiratban megjelent tanulmány szerint az általuk megkérdezett 22-37 év közötti sportolók ugyan jórészt húsevők voltak, de egyáltalán nem gondolták férfiatlannak a növényi táplálkozást sem. Azok pedig, akik vegán életmódot folytatnak, arról számoltak be, hogy a teljesítményük jobb lett az állati eredetű termékek elhagyása után. Azt is hozzátették, hogy a közhiedelemmel ellentétben a tisztán növényi eredetű alapanyagokat tartalmazó ételek elkészítése semmivel sem nehezebb vagy időigényesebb, mint az állati termékeket is tartalmazóké. Érdekesség, hogy az olyan szélsőséges diétát, mint a ketogén táplálkozás (alacsony szénhidrát-, magas zsírbevitel – a szerk.), egyik sportoló sem követte. Bár néhányan kipróbálták, de végül visszatértek a megszokott táplálkozásukhoz.
Ugyanakkor felmerült az a probléma, hogy míg az egyéni sportolók többnyire szabadon dönthetnek arról, milyen ételeket fogyasztanak, a csapatsportágakban az élsportolók számára gyakran orvosok, dietetikusok írják elő a kötelező étrendet, és így még a vegánokat is kényszeríthetik a húsevésre. Továbbá azt is megemlítik, hogy a sporttáplálkozási termékek körében még mindig elég szűkös a vegán élelmiszerek kínálata, a piacot dominálják a tejalapú készítmények, így nem könnyű összeállítani a megfelelő, kiegyensúlyozott étrendet azok számára, akik elkötelezettek a vegán életforma mellett.