Sajnos Kövér Lászlónak azt a vágyát egyelőre nem tudom teljesíteni, hogy „mondjak le” – reagált Hadházy Ákos az Országgyűlés elnökének vasárnap reggeli Kossuth Rádióban elhangzott, személyesen hozzá intézett nyilatkozatára. Megjegyezte, hogy abban a rádióban, ahova ellenzéki képviselő be nem teheti a lábát.
Ahogy arról beszámoltunk, Kövér azért tanácsolta a lemondást az ellenzéki politikusnak, mert „saját személyes lelki problémájának” tekinti, hogy az alakuló ülésen nem tett esküt. Azt, mint mondta, később leteheti, de csak abban az időpontban, amit ő ad neki, azt viszont egyelőre nem adott.
Hadházy, aki az igazi parlamenti eskü helyett „alternatív esküt” tett Kisvaszaron, majd fogadóórát tartott a Parlement előtt, tiltakozva a szerinte elcsalt, tisztességtelen választás ellen, mostani reagálásában több pontba szedve, nyugtatni próbálta a korábbi és legutóbbi akciói miatt a házelnököt. Egyebek mellett az ígérte:
Fel fogok esküdni, de nem fogom eljátszani a parlamenti komédiát, a képviselői munka parlamenten kívüli részére fogok koncentrálni.
Az a zsarolása sem hat meg, hogy nem ad jól fizető kamu pozíciókat az alapfizetésem mellé. Azt én köszönöm szépen, nem kérek, eddig sem kértem.
Ha valóban korlátlan ideig nem enged felesküdni, az csak a gyávasága jele lenne.
Ha egy házmester vagy egy pártkáder akar dönteni erről, az csak egy újabb bizonyítéka annak, hogy már rég nem demokráciában élünk.
Ha a gyávasága miatt tartósan nem tehetem le az esküt, arra lépnem kell, lépni is fogok.
Legyen nyugodt! Dolgozni, azt fogok, ha visszatartja a fizetésemet, ha nem. Akkor is, ha azt hiszem, éppen ez a legnagyobb baja velem.
Hadházy Ákos egyébként azt is kifejtette, ha Kövér László „nem lenne olyan gyáva alak, szívesen vitatkozna vele arról, mennyire volt „demokratikus” ez a választás, és elmagyaráznám neki, miért nem vett részt a nyitó ülésen, miért nem vállal bizottsági tagságot és más fizetős kamupozíciót sem, és miért nem fog vigyázban állva interpellálgatni és a demokrácia látszatát fenntartani. A független képviselő nem kímélte azonban korábbi harcostársait sem, és a pozíciókért, állami forrásokért szerepet vállaló képviselőket „udvari ellenzéknek” nevezte.