Jelen állás szerint Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a kerületi favorit: a lakosok 34 százaléka őt támogatja. Utána rögtön Ungár Péter következik – az LMP politikusa az emberek 13 százalékának rokonszenvét bírja.
A DK jelöltje sem népszerűtlen: Niedermüller Péter EP-képviselőt a helyiek 11 százaléka kedveli. (Az MSZP a kerületben senkit nem küld ringbe, hiszen a Demokratikus Koalícióval kötött megállapodás alapján itt a Gyurcsány-párt embere indulhat.) Ráadásul itt a Momentum szokatlanul erős, igaz ez többek között annak tudható be, hogy szimbolikus a jelöltjük: Göncz Árpád unokáját, Benedek Mátét a kerületiek 7 százaléka szereti. (A Jobbik a maga 6 százalékos kedveltségével az utolsó.)
A demokratikus ellenzék pártjainak összesített eredménye 31 százalék, de a nagy kérdés az, összeadódhat-e ez a támogatás.
Egy közvélemény-kutatás több lehetséges forgatókönyvet vizsgált. Ezekben a fideszes jelölt támogatottsága nem változott. Ez azért fontos, mert azt jelzi, hogy bárkit küld szorítóba az ellenzék, Varga nem kap több szavazatot. Az optimális eredmény akkor jött ki, ha az ellenzéki jelöltek közül az LMP-s Ungár Péter maradt talpon – azaz a DK és a Momentum visszaléptette saját emberét. A magyarázat annyi, hogy a Demokratikus Koalíció jelöltjének MSZP-s és DK-s támogatói sokkal nagyobb arányban hajlandók támogatni az LMP favoritját, mint ahány LMP szimpatizáns hajlandó ezt viszont megtenni. A jelenlegi erőviszonyok alapján egy kettős visszalépés 27 százalékra emelné Ungárt, aki némi szerencsével elvihetné a bizonytalanok egy részét. Márpedig még nem döntött a kerület választóinak 32 százaléka. A nagy gond minden párt számára, hogy a bizonytalanoknak csak körülbelül 60 százaléka voksol majd.
Hogy ki lép vissza, arra még várni kell, Soproni Tamás, a Momentum alelnöke annyit mondott: március végén kell kell levonni a választókerületi következtetéseket.