Chao az első ázsiai-amerikai nő, akit miniszterré neveztek ki az Egyesült Államokban, ifjabb Bush elnök kormányában nyolc évig vezette a munkaügyi tárcát. Idősebb Bush hivatali idejében helyettes közlekedési miniszter volt.
A milliárdos Barack Obama egészségbiztosítási reformjának egyik leghevesebb bírálóját, Tom Price georgiai képviselőt állítja az egészségügyi tárca élére. Az ortopédsebész Price 2004-ben lett kongresszusi képviselő. „Kivételesen felkészült arra, hogy az Obamacare helyett egy megfizethető és hozzáférhető egészségügyi rendszert dolgozzon ki minden amerikai számára” – írta közleményében Trump.
Megválasztása után a milliárdos azt ígérte, az Obamacare bizonyos részeit hajlandó megőrizni, így azt, hogy a biztosítótársaságok ne utasíthassák el a már valamilyen betegségben szenvedő ügyfeleket, illetve, hogy a felnőtt gyerekek szüleik után jogosultak legyenek egészségbiztosításra.
Továbbra sem döntött a megválasztott elnök a külügyi tárca betöltéséről, hétfőn David Petraeus volt CIA-főnökkel, nyugalmazott tábornokkal tárgyalt, kedden viszont újra találkozót terveztek Mitt Romneyval, a 2012-es elnökjelölttel. Hírek szerint Trump stábja keményvonalas tagjainak tiltakozása ellenére sem vette még le a listáról a mérsékelt Romney nevét.
Miközben Trump megválasztásának sokkján még sokan nem jutottak túl, egyre nő a távozó elnök népszerűsége. Barack Obama egy friss Quinnipiac-felmérés szerint 2012-es újraválasztása óta nem volt még ilyen népszerű, mint jelenleg. A 44. amerikai elnök tevékenységével a megkérdezettek 50 százaléka volt elégedett, 43 százaléka ugyanakkor elégedetlen.
E felmérés szerint legutóbb 2012 decemberében döntött rekordot a fekete bőrű politikus népszerűségi mutatója, akkor 53 százalékon állt a támogatottsága. A véleményt nyilvánítók 22 százaléka szerint a nagy elnökök között tartják majd számon Obamát, 33 százalék szerint jó elnökként emlékeznek majd rá.