Míg Trump az e-mail-botrány miatt támadta a volt First Ladyt, Clinton kampánybeszédeiben a milliárdos sebezhető pontjaira emlékeztetett: a nőkkel szembeni durva bánásmódjára, az Oroszországhoz fűződő, tisztázatlan hátterű viszonyra, s legfőképpen arra, túl veszélyes lenne egy ilyen kiszámíthatatlan személyiségre bízni a nukleáris indítókódokat. Országosan már több mint 27 millióan éltek a korai szavazás lehetőségével, ezeknek a választóknak Trump azt üzente, ha meggondolták volna magukat, hat államban lehetőség van a szavazat utólagos megváltoztatására.
A Clinton-kampánynak az utolsó napokra még rengeteg pénz, 153 millió dollár áll rendelkezésére, s ebből költeni is kezdtek. Több olyan biztos demokrata államban is tévéhirdetéseket vásároltak, annak tudatában, hogy a friss felmérések szerint szorosabbá vált a verseny. A volt külügyminisztert támogató szuper akciócsoportok is támadásba lendültek.
Demokrata források szerint a volt First Lady támogatására további 11,3 millió dollár folyt be azóta, hogy a konkrétumokat nem tartalmazó, de gyanúsítgatásokra alkalmat adó FBI-bejelentés napvilágot látott. Trump stratégái ugyanakkor úgy vélik, a milliárdosnak esélye van arra, hogy újabb államokat a maga oldalára fordítson, ezért a republikánus kampány is hirdet 25 millió dollár értékben Új-Mexikóban, Michiganben és Pennsylvaniában – jelentette a Politico.
A FiveThirtyEight portál szerint azzal, hogy szorosabbá válnak a felmérések, Trumpnak is bővülnek a lehetőségei az elnökséghez szükséges 270 elektori szavazat megszerzésére. A két héttel ezelőtti 13-14 százalékkal szemben a portál jelenleg 29-30 százalékra becsüli a milliárdos győzelmi esélyét.