A július 28. és augusztus 1. között készült felmérésben 1289 valószínű választót kérdeztek meg, 43 százalékuk Clintont, 35 százalékuk Trumpot támogatja, 9 százalék viszont más jelöltre szavazna. A felmérés hibahatára 3 százalék. A republikánus konvenció utáni Reuters-felmérés hajszálnyi Trump-előnyt mutatott, de a jelek szerint rövid életű volt Trump népszerűségének megugrása.
Egy szintén a demokrata konvenció után készült CNN/ORC-felmérés 9 százalékpontos demokrata előnyt mutatott ki, a Clinton-Kaine-párosra a bejegyzett választók 52 százaléka, a Trump-Pence-kettősre 43 százaléka szavazna, más jelöltre 2 százalék, egyikre sem 3 százalék.
Az előző, a republikánus konvenció után készült hasonló felmérésben 48-45 százalék volt az állás Trump javára. A két konvenció előtt Clinton vezetett, 49 százalékon állt, Trump 42 százalékon. Azaz, Clinton népszerűsége jobban megugrott az elnökjelölés után, mint Trumpé. Még nem tudni, meddig tart ki a konvención szerzett lendület.
A fivethirtyeight.com portál alapítója, Nate Silver összegzése szerint a demokrata jelölőgyűlés után Public Policy Polling-nál a legkisebb Clinton előnye, 5 százalékos, egy kevéssé ismert RABA intézetnél viszont 15 százalékos, a többiekhez képest kiugróan magas.
A választási guru jóslata szerint a különféle számítások meglehetősen stabilan egy irányba mutatnak: a volt First Lady győzelmi esélyei soha nem voltak alacsonyabbak 59 százaléknál, s magasabbak 73 százaléknál. Jelen állás szerint 69 százalékosra teszi a valószínűségét annak, hogy Clinton nyer novemberben.
A manhattani milliárdos kampánystábjában mindenesetre nagy az idegesség a CNN értesülései szerint. Paul Manafort, az új kampányfőnök és munkatársai is úgy érzik, csak az idejüket vesztegetik, hiába dolgoztak ki konvencionális választási stratégiát, Donald Trump a saját feje után megy, s megbotránkoztató kijelentéseivel egyre nagyobb viharokat kavar.