A Wikileaks által nyilvánosságra hozott e-mail üzenetekből ugyanis az derült ki, hogy a DNC az előválasztási kampány során elfogult volt Hillary Clinton javára, s különféle módon próbálták volna akadályozni a vermonti szenátor, Bernie Sanders előrejutását. Felmerült például, noha az üzenetváltásokban csak név említése nélkül taglalták, hogy a hagyományosan vallásos amerikai szavazók körében állítsák be ateistaként Sanderst, aki csak visszafogottan beszélt zsidóságáról. Sanders mindvégig panaszkodott a részrehajlás miatt, s már korábban is lemondásra szólította fel Wasserman Schultzot.
A vermonti szenátor ugyanakkor időközben támogatásától biztosította Clintont, s most igyekezett csillapítani az indulatokat. A Sanders-hívők ugyanis dühösek, s arra készültek, hogy a konvención, s különösképpen Philadelphia utcáin hangot adjanak felháborodásuknak. Sanders üdvözölte Wasserman Schultz lemondását, mondván „a megfelelő döntést hozta meg a párt érdekében”. Hillary Clinton köszönetet mondott Debbie-nek munkájáért, a CBS „Hatvan perc” című műsorában elhatárolódott az e-mailektől, de leszögezte, hogy helytelen valakinek a vallását kampánytémává tenni.
Wasserman Schultz, aki 2011 óta állt a DNC élén, péntekre ígérte távozását, de az utolsó pillanatig kétséges volt, a nyitóbeszédet megtartja-e. A levezető elnöki feladatot a DNC vezetője átadta helyettesének, Al Gore egykori kampányfőnökének, Donna Brazile-nak. Brazile volt az első afrikai-amerikai nő, aki egy országos kampányt irányított.