Vetélytársának, a vermonti független szenátornak már nincs esélye fordítani, de Sanders továbbra sem akarja feladni a versenyt. A szenátor elfogadta a FoxNews ajánlatát, hogy a kaliforniai voksolás előtt tartsanak még egy vitát, de Clinton ettől már elzárkózik. A Clinton-kampány szeretne már az őszi párharcra, a várható republikánus elnökjelölt, Donald Trump elleni küzdelemre koncentrálni, s nem akar kétfrontos harcot folytatni.
Sanders viszont emlékeztet arra, hogy négy tévévitában állapodtak meg, s eddig csak hármat tartottak. A konzervatív csatorna erőlteti a vitát, amely rávilágít a demokrata tábor megosztottságára, annak ellenére, hogy demokrata jelöltek 12 éve nem vitáztak a FoxNews szervezésében.
Sanders háborúskodásba keveredett a demokrata pártvezetéssel, kétségbe vonja a szuperdelegátusok szerepének jogosultságát. A vermonti szenátor annyira neheztel a Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) vezetőjére, Debbie Wasserman Schultzra, hogy közölte, azonnal leváltaná, ha mégis ő lenne az elnökjelölt. Pedig a demokrata pártvezetés komoly engedményt tett a populista baloldali jelöltnek, a demokrata platformot kidolgozó bizottságban a helyek harmadát Sanders hívei tölthetik be, s így hallathatják a hangjukat júliusban, a philadelphiai elnökjelölő konvención. Clinton 6, Sanders 5 tagot nevezhet, 4 embert a DNC választ ki. Ennek ellenére is attól tartanak, hogy viharos jelenetek játszódhatnak le az elnökjelölő tanácskozáson, Sanders csalódott hívei tüntetésekre készülnek.
Tegnap a nyugati parton, Washington államban tartottak republikánus előválasztást, a demokraták ott már márciusban leszavaztak, Bernie Sanders nyert. A republikánusoknál már csak Donald Trump maradt állva, s így várható, hogy mind a 44 delegátust ő nyeri el. Igaz, két már visszalépett jelölt, Ted Cruz és John Kasich neve még rajta maradt a szavazócédulán. Mintegy egymillióan már előzetesen, postán leadták voksukat.