„Megbíztam a védelmi minisztert azzal, felderítő gépeket küldjön az országba” – közölte a francia elnök hozzátéve, bizonyítékaik vannak arra, hogy az országban merényletet terveltek ki nyugati, köztük francia célpontok ellen. Ezért „készek vagyunk a légicsapásokra” – emelte ki Hollande.
A francia köztársasági elnök utalt arra, hogy az Iszlám Állam támadásai elől családok ezrei menekültek el Szíriából és Irakból.Az államfő ugyanakkor kizárta szárazföldi csapatok bevetését az IS-szel szemben. Mint fogalmazott, ez következetlen és irreális lépés lenne. „Azért lenne irreális, mert mi lennénk az egyedüliek, akik szárazföldi erőket küldenének az országba" - emelte ki. Párizs egy évvel ezelőtt elsők között csatlakozott az Egyesült Államok Iszlám Állam elleni koalíciójához, gépei azonban eddig csak az IS iraki állásait támadta arra hivatkozva, hogy a dzsihadistákkal szembeni fellépéssel csak az Iszlám Államot erősítenék.
A Sunday Times azt közölte, hogy David Cameron brit miniszterelnök október elején kéri majd a londoni parlament felhatalmazását az iszlamisták elleni fellépésre. A britek már az első lépést meg is tették a beavatkozásra. David Cameron brit kormányfő azt közölte, brit dróntámadás során öltek meg három iszlamistát a szíriai Rakka tartományban. Szintén mérlegeli egy szíriai légi beavatkozás lehetőségét Ausztrália. Nem bírja kezelni a szíriai szituációt az ENSZ BT a nagyhatalmak közötti törésvonal miatt, ami százezrek halálához, valamint a rég nem látott menekültáradathoz vezetett – mondta el a The Guardiannek Ban Ki Mun.