Kennedy elnök máig rendkívül népszerű a távol-keleti szigetországban, máig sajnálják, hogy a 35. elnök, aki merénylet áldozata lett, már nem tudott eleget tenni a tokiói meghívásnak.
Caroline Kennedy az első amerikai nagykövetnő Japánban, s néhány nappal apja halálának 50. évfordulója előtt kezdte meg diplomáciai szolgálatát Tokióban.
Az új nagykövetet - a japán hagyományoknak megfelelően - hintó vitte a császári palotába. Általában a nagykövetek munkába állása nem kelt nagy feltűnést, de ezúttal más volt a helyzet.
Érdeklődő tokióiak ezrei integettek az út szélén, üdvözölve az új amerikai nagykövetet, a legendás elnök lányát. A japán uralkodó alig néhány nap elteltével fogadta a pénteken Tokióba érkezett új misszióvezetőt, noha általában egy hónapot is várni kell a nagyköveteknek a császári audienciára, írta a Mainichi című japán lap.
Caroline Kennedy már korábban is fontolgatta, hogy politikai pályára lép, Hillary Clinton megüresedett szenátori székéért szállt volna versenybe, de még a kampány kezdetén vissza is lépett, első nyilvános szerepléseit, visszafogott személyiségét túl sok bírálat érte.
Kennedy lánya kulcsszerepet játszott Barack Obama elnökké választásában, 2008-ban a New York Times-ban írt vezércikket arról, hogy Obama az apjára emlékezteti, s ezzel a Kennedy-család Obama mellett tette le a voksot a demokrata elnökjelöltségért folytatott küzdelemben.
(JFK fia, John F. Kennedy junior már nem él, 1999-ben, 39 éves korában magánrepülőjével lezuhant Cape Cod partjainál.) A Kennedyek véleménye máig sokat nyom a latban a demokrata szavazótáborban. JFK lánya Obama 2012-es kampányában is a nagy támogatók közé tartozott.
Kennedy nagykövet ma tárgyal Abe Sinzo japán kormányfővel és Kisida Fumio külügyminiszterrel. Japán az Egyesült Államok stratégiai szövetségese, negyedik legnagyobb kereskedelmi partnere, de a kapcsolatokban vannak feszültségek, különösképpen az Okinawán állomásozó amerikai erők státusza körül.