Országos leltárt készít az egészségügyi kormányzat, az ellátóegységek mintegy ötöde nem működik rendesen

A nyilvántartott 2544 ellátóegységből 464 részben vagy teljesen szünetel, miközben számos osztály működését külső orvosközvetítő cégek biztosítják. Az új minisztérium teljes állapotfelmérést indít a kórházakban.

Közös kiállás egy jobb egészségügyért 2025. március 8-án Budapesten a Kossuth téren

Etikai állásfoglalás készült az orvosok közösségimédia-használatáról, de ez még semmi ahhoz képest, amit az új egészségügyi vezetés tervez

Hegedűs Zsolt tárcavezető 16 év után gyakorlatilag a nulláról építkezik, miközben nincs olyan terület, amihez ne kellene hozzányúlni, szinte egyszerre. A betegektől egyelőre türelmet kér.

A miniszter az év elején még műtött, most sokkal nehezebb a dolga, mint azt akkor gondolta

Ilku Lívia: Azt szeretném mutatni, hogy ez nem a fényűzés, hanem a feladatok egészségügyi minisztériuma

Ilku Lívia gyógyszerész-jogász-közgazdász, az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára dolgozott már minisztériumban, piaci cégnél, az egykori gyógyszerhatóságnál és most visszatért az államigazgatásba, az ő feladata felépíteni régóta hiányolt önálló tárcát. Interjú.

Amíg az új tárca tégláról-téglára épül, addig a 80 éves orvosok tartják a frontot

Nemcsak intézményi építkezésre, hanem azonnali válságkezelésre is szükség van az egészségügyben.

Hegedűs Zsolt a hét végén jelenti be, hogy ki lesz az új tisztifőorvos, de biztosan nem Zacher Gábor

Az egészségügyi miniszter négy év múlva is szeretne táncolni, ha nyer a Tisza párt és ha sikerül az egészségügyet fejlődési pályára állítani.

Hegedűs Zsolt az Országgyűlés egészségügyi bizottságának ülésén 2026. május 11-én
  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang