A tegnapi napon megbeszélést folytattam Gong Tao úrral, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével a Budapest-Belgrád beruházás aktuális feladatairól - közölte Vitézy Dávid a Facebookon, megjegyezve, a projekt a két ország által kötött kétoldalú megállapodás alapján zajlik, ezért nélkülözhetetlen az állami szintű egyeztetés a két fél között.
A közlekedési és beruházási miniszter jelezte: arról tájékoztatta a nagykövetet, hogy a kormány hivatalosan is kezdeményezte a beruházással kapcsolatos titkosítás feloldását. Ehhez azonban a kínai fél belegyezésére is szükség van, azt pedig Vitézy a bejegyzésében nem közölte, hogy a kínai külképviselet vezetője miként reagált a felvetésre.
A tárcavezető felidézte, maga beruházás már majdnem elkészült, a pályát tehervonatok már használják, de a vonatbefolyásoló rendszer még jelenleg is tesztelés alatt áll. A kínai nagykövettel egyetértettek abban: a legfontosabb közös cél, hogy a hazai és európai előírások szerinti biztonsági garanciák mellett, a vonatbefolyásoló rendszer alapos tesztelése után, de a lehető leghamarabb elindulhasson a személyszállítás a vonalon.
Nem árulja el a MÁV, pontosan ki és milyen ellenőrzést végzett a Budapest–Belgrád vasútvonalhoz szállított köveknélA szerb közlekedési miniszter szerint kizárólag a magyar félen múlik, hogy meginduljon az utasforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalonA Tisza-kormány teljeskörűen átvilágítja a Budapest-Belgrád vasútvonalról hozott döntéseket
