„Sokak kérésére és tanácsára töröltem a reptéri posztomat. Elnézést kérek azoktól, akiket a szavaimmal megbántottam” – írta Magyar Péter a Facebook-oldalán.
A Tisza Párt elnöke hétfőn a 24.hu szerint – arra reagálva, hogy a hétfői viharok miatt a ferihegyi repteret is le kellett zárni egy időre a forgalom elől – úgy fogalmazott, „a reptér az új MÁV. Volt egy zápor és emiatt le kellett zárni az egyik terminált és töröltek minden gépet. Itt is megvolt a repülőrajt.” Majd hozzátette, „lehet, hogy Mávos János megkaparintotta a Liszt Ferenc Légikikötőt is? Természetesen a vasút is áll az egész országban. Kövessük figyelemmel a bukott batidai bakter jól időzített Lázárinfó extráját. Hátha kiderül, hogy milyen összeomlás köthető még a TISZA-hoz”.
Magyar Péter az újabb, hétfő éjszaka közzétett bejegyzésében kiemelte, hogy amikor a vihar lecsapott Budapestre, ő zárt helyen tartózkodott és már csak az esőt és a reptér beázását érzékelte.
„Látva a valós eseményeket, egyértelmű, hogy a reptér vezetése és a légiirányítás helyes döntést hozott. Hibáztam, mert az egész napos rohanásban anélkül szólaltam meg, hogy alaposan tájékozódtam volna. Tanultam belőle”
– írta a politikus. Posztja zárásaként kitartást kívánt mindenkinek, akinek a vihar miatt bármilyen kára keletkezett.
Mint arról lapunk is beszámolt, bár az ország nagy részében egy óránál nem tartott tovább, teljes összeomlást hagyott maga után a sok helyen jégesővel kísért vihar, amely hétfőn átvonult Magyarországon. Először a balatoni vasúti közlekedés omlott össze, a káosz azonban hétfő délután elérte a fővárost is. A MÁV közleményében 150-170 kilométer per órás erősségű szélről írt, amely megrongálta a felsővezetékeket, a meteorológiai szolgálat szerint 130 km volt a legerősebb széllökés. A MÁV vasútikatasztrófa-sújtotta területté nyilvánította a főváros és a Balaton térségét.
A katasztrófavédelem arról számolt be, hogy kedd reggel négyig 2932 viharkárt számoltak fel a tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók. Leggyakrabban kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották őket. Hajdú-Bihar, Békés, Csongrád-Csanád, Pest vármegyében, a fővárosban, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében ma is folytatódik a viharkárok felszámolása.
Közel háromezer viharkárt számolt fel a katasztrófavédelem kedd hajnaligVideón, ahogy egy szempillantás alatt letépi az orkán a Szegedi Tudományegyetem egyik épületének födémjét A MÁV vasútikatasztrófa-sújtotta területté nyilvánította a főváros és a Balaton térségét