Az ezredfordulón új vallás született a Kárpát-medencében. Az új vallás eklektikus jellegű. A kereszténységből, az iszlám fundamentalizmusból, a buddhizmusból és a kereszténység előtti pogányságból is magába fogadott elemeket, miközben vannak saját, csak rá jellemző tulajdonságai is.
A kereszténység hatása nem a keresztény erkölcs (szeretet, megbocsátás, testvériség) és nem is a dogmatika (pl. szentháromság, szeplőtelen fogantatás) átvételében, hanem a hitéletben mutatkozik meg. Az új vallás számos híve továbbra is járja a megszokott templomokat, nem érzékelve, hogy hite tisztán keresztény szempontból már eretnekség.
Az iszlám fundamentalizmus hatása, hogy az új vallás központi tényezője a gyűlölet – személyek, intézmények, városok, országok, eszmék iránt. A buddhizmus hatása elsősorban abban nyilatkozik meg, hogy az új vallás középpontjában nem Isten vagy istenek állnak, hanem a cipolla (itt kb. próféta, vallásalapító). Pogány hatásra az új vallás hívei különösen szívesen foglalkoznak a honfoglalás előtti magyarok életével, eredetével kapcsolatos tévtanokkal. Teljesen saját tényező a tulajdon szeretete (nem az államé!!!) és az összeesküvés-elméletek iránti fogékonyság.
Az új vallás élén tehát a cipolla áll; mellette diakónusok vagy szolgák (archaikus fogalmakkal: miniszterek, képviselők, főispánok) tevékenykednek. Az új vallás valószínűleg 2000 és 2002 között született, habár meglehet, a vallástudomány vagy vallástörténet más dátumot javasol majd. Első, mintegy szimbolikus megjelenése volt, amikor egy idős hölgy a tévékamerák előtt kezet csókolt a cipollának.
Az alábbiakban az új vallás néhány megnyilvánulását gyűjtjük egybe. Idetartoznak a magukat római katolikusnak képzelő hívek, akik 2015-2016-ban a menekültek kérdésében nem Ferenc pápa, hanem a cipolla mellé álltak. Az étteremtulajdonos, aki éttermében a cipollát ábrázoló freskót helyezett el. Mindazok, akik elhiszik, hogy Magyarországon bárki óvodásokat akar nemátalakító műtétre rábeszélni. Az új vallás hívei helyesnek tartják a hajléktalanok üldözését, elutasítják az emberi sokféleség olyasfajta megnyilvánulásait, mint a pluralizmus vagy a szexuális másság. Az új vallás tipikus híve az a férfiú, aki, miután édesapját kalapáccsal meg akarták ölni, a tévében apját bírálta, mint aki a sátánt szolgálja. Az új vallás híve helyesli, ha gyermekotthonokba nem engednek be ajándékokat, ha ellenzéki sajtótermékeket felszámolnak, ha nyilvános szereplőket megbélyegeznek. Az új vallás híve pártolja a bosszút és fél a szabadságtól. Szereti magát erkölcsi magaslaton látni. Rendre kettős mércét alkalmaz, majd ezzel vádolja ellenfeleit. Az új vallás jellegzetessége az önkéntes vakság, minden olyan esetben, ami a cipolla vagy diakónusai tevékenységére rossz fényt vetne.
Az új vallásnak más vallásokhoz való viszonyulása nem egyértelmű. Kifejezetten jóindulatú és türelmes a református keresztyénekkel vagy az orosz ortodoxokkal, kimondottan ellenséges a Magyar Evangéliumi Testvérközösséggel szemben. Az új vallás elnevezéséről megoszlanak a vélemények. Egyesek fideszvallásnak, mások orbánizmusnak, megint mások fasisztoid mutációnak vagy versengő autokráciának nevezik. A magunk részéről, amíg a vallástudományok nem jutnak közös nevezőre, az (új) szélsőjobboldal elnevezést javasoljuk.