A listát sorozatban negyedszer vezeti Gopi Hinduja és famíliája 35,3 milliárd fonttal, annak ellenére, hogy a bankvilágtól a médiáig terjedő, 200 ezer dolgozót foglalkoztató Hinduja Group vagyona 2025-re kétmilliárd fonttal csökkent. Általában is érvényesül a milliárdosok számának csökkenő tendenciája: az elmúlt évben 165-ről 156-ra esett vissza, igazolva a feltételezést, hogy a tavaly megválasztott munkáspárti kormány adószigorításai "elüldözik" az oligarchákat. A lista 37 éves történetében ez a legélesebb zuhanás. Az élcsoportban változatlanul őrzik a helyüket olyan nemzetközileg ismert vállalkozók, mint James Dyson, feltaláló és ipari termékek, köztük porszívók és kézszárítók gyártója, vagy az Ineos petrolkémiai óriás alapító elnöke, Sir Jim Ratcliffe, aki egy év alatt elvesztette vagyona több mint egynegyedét, mintegy 6,5 milliárd fontot. Maradék, több mint 17 milliárd fontos vagyona vígasztalhatja azért, amiért óriási publicitást kapott befektetése, a Manchester United résztulajdonának megszerzése, egyelőre nem hozta meg a remélt sportsikert.
A mindig nagy érdeklődéssel várt Rich List, a gazdagok listája különleges figyelmet kapó eleme az uralkodó anyagi helyzete. Míg II. Erzsébet 2022-es halála előtt vagyonát 370 millió fontra becsülte az áttekintés összeállítója, Robert Watts, III. Károlyét jelenleg 640 millió fontra taksálja. Ez 30 millióval több, mint egy évvel ezelőtti pozíciója volt, így húsz helyet lépett előre, feltételezések szerint az édesanyjától örökölt befektetési portfólió teljesítményének köszönhetően. Károly így is csak a 258. leggazdagabb brit. Különös véletlen folytán így holtversenyben áll a legutóbbi konżervatív kormányfőfel, Rishi Sunakkal, igaz, ő jól nősült, felesége, Akshata Murty hozta a családba a vagyont az édesapja által alapított indiai informatikai óriás, az Infosys révén.
A kizárólag saját kemény munkájuk eredményeként besoroltak közé tartozik Victoria és David Beckham. Az 50. születésnapjukat nemrégiben betöltött egykori Spice Girl és angol válogatott futballista 2002-ben 35 millió fonttal kvalifikálta magát. Huszonhárom évvel később a Brand Beckham már 500 millió fontot ér.
Nem szabad említés nélkül hagyni azokat a tehetőseket sem, akik érdemben adnak vissza a társadalom kevésbé szerencsés tagjainak. Az Egyesült Királyság legnagyvonalúbb filantrópja Chris Hohn befektetési alapkezelő, aki 8,14 milliárd fontos vagyonának 12,1 százalékától vált meg, többek között egészség- és oktatásügyi, illetve a klímaváltozással kapcsolatos projektek támogatására, de más adakozók bevonása révén jótékonysági alapítványa ennél is nagyobb segítséget nyújt. Növekszik azok száma, akik vagyonuk több mint 1 százalékát osztják szét. Ez azért kulcsfontosságú, mert a jótékonysági intézmények egyre kevesebb ember anyagi hozzájárulására számíthatnak. Először került fel a régi adakozók, mint J. K. Rowling írónő, vagy Lewis Hamilton hatszoros Forma 1-es világbajnok mellé Harry Styles, a One Direction egykori sztárja, aki mára szóló popsztárrá és filmszínésszé nőtte ki magát.
A 350 krőzus oroszlánrésze az üzleti életből került ki, de változatlanul jó formában vannak a pop- és rocksztárok is. Nem hiányoznak a régi motoros lovagok, az immár nyolcvanas Paul McCartney és aktív Rolling Stones-frontember, Mick Jagger, vagy a hetvenes évi végén járó Elton John. A Beatles alapítója, Paul McCartney tavaly óta az Egyesült Királyság első zenei milliárdosa. Az átlag életkort a 34 éves Ed Sheeran csökkenti.