Budapest;tüntetés;Hadházy Ákos;hídfoglalás;

Trükközik a rendszer, a jövő héten már nem lesz könnyű hidat foglalni

Újra több száz ember vonult tiltakozni az Erzsébet-hídra, de lehet látni, hogy a tömeg hétről hétre kopik.

Trükközik a rendszer! Jövő héten már nem engednének tiltakozni, de mi akkor is itt leszünk, kitartunk!” – mondta lapunknak Hadházy Ákos, független képviselő szerdán, az Erzsébet-híd újabb elfoglalása előtt.

Hadházy Ákos kétnapos demonstrációja szerda hajnalban sem ért véget a Karmelita kolostornál. A budai Várban ugyan csak néhány tucatnyian töltötték vele az éjszakát, estére azonban – a képviselő egész napos „köztéri fogadóórája” után – ismét több száz ember vonult tiltakozni az Erzsébet-hídra. EU-s és magyar zászlók lengtek a magasban. Ahogy eddig mindig, a tömegből most is zúgott „A gyülekezés alapjog!” és Orbán takarodj!”.

Hadházy kérdésünkre megerősítette a Momentum elnökének keddi nyilatkozatát, valóban „ukázba” adta, hogy pártok innentől kezdve nem lehetnek jelen a hídon. – Pontosan azért, amiért én sem alapítok új mozgalmat! Nekünk valódi céljaink vannak, nem válhatunk pártreklámmá! – szögezte le lapunknak.

Egy 70 körüli úr inkább az alkotmánymódosításban érintett LMBTQ-szervezeteket hiányolta a szervezésből. Ahogy lapunknak elmondta, látja, hogy a tömeg hétről hétre kopik. – Ki kell jelölnünk a befejezést – tette hozzá. Azt mondta, erre kiváló alkalomnak találja a júniusi Pride-ot.

Beszédében Hadházy Ákos megköszönte a legelszántabb tüntetők kitartását, és megismételte: jövő kedden nem lesz egyszerű megszervezni az újabb hídfoglalást; „a rendőrség nem örül neki!” - mondta. A Népszavának ehhez hozzátette: úgy tudja, most, hogy a hídfoglalást engedélyező kúriai tanácsból kikerült a minap távozó Remes Gábor főtitkárhelyettes, Varga Zs. András, a Kúria elnöke pedig semmissé nyilvánítja majd a területfoglalási engedélyüket. 

Balázs Péter és Jeszenszky Géza szerint nem szabad túlértékelni annak a jelentőségét, hogy Rogán Antalt levették az amerikai szankciós listáról. Szijjártó Péter állításával szemben Szent-Iványi István politikai alkut sejt a háttérben.