Mészáros Lőrinc;Hadházy Ákos;Homlok Zsolt;

- Mészáros Lőrinc kétszer annyiért épített vasutat, mint amennyiért az exveje vállalta volna

Hadházy Ákos a közösségi oldalán hívta fel a figyelmet arra, hogy a GVH december 30-án közzétette a vizsgálat részletes jelentését.

„Amikor legkevesebben figyelnek rá, szilveszterkor a Versenyhivatal stikában kitette honlapjára a Mészáros exveje elleni vizsgálat részletes jelentését (miután ezt közérdekű adatigényléssel kértem tőlük)” – írta Hadházy Ákos a Facebook-oldalán. A független országgyűlési képviselő megjegyezte, karácsony előtt a GVH csak egy sajtóközleményt adott ki, ami néhány apró részletet „elfelejtett” megemlíteni.

Hadházy szerint a jelentésből most kiderült, hogy

  • igaza volt neki és az Átlátszónak, Mészáros Lőrinc kétszer annyiért épített vasutat, mint amennyiért a veje vállalta volna, és másfélszer annyiért, mint amennyire az állam eredetileg becsülte a munkát.

  • a versenyhivatal a hat ajánlatból csak a két „olcsót” vizsgálta, a többi, kétszeresen túlárazott ajánlatot adó céget gondosan elkerülte.

  • igaza volt az informátorának abban, hogy Homlok Zsolték egy banális hibán buktak meg: az egyik hiánypótlás alkalmával a titkárnő véletlenül ugyanazt a PDF fájlt csatolta mindkét cég ajánlatához, sorról sorra egyező ajánlatokkal.

„A fentiek alapján erre a bizarr ügyre csak az lehet az egyetlen magyarázat, amit a korábbi posztjaimban leírtam: a Mészáros lányától válófélben levő Homlok Zsolt úgy akart nyerni, hogy kivételesen piaci ajánlatot ad és így sokkal olcsóbban végzi el a munkát” – írta Hadházy Ákos. Hozzátette, bevett szokás az ellenséges, nem lemutyizott ajánlatot azzal érvényteleníteni, hogy az irreálisan olcsó, ezért kellett Homlokéknak egy övékhez hasonlóan „olcsó”, kamu ajánlat, csak valaki elszúrta a dolgot.

Mint megírtuk, Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke nemrég nyilatkozott a kormánypárti Magyar Nemzetnek, ennek keretében pedig szóba került az is, hogy Mészáros Lőrinc felcsúti gázszerelő-milliárdos volt vejének, Homlok Zsoltnak a cégcsoportját 1,2 milliárd forintra bírságolta meg a szervezet kartellezés miatt. „Mi a verseny tisztaságáért és a magyar fogyasztók védelméért dolgozunk, a politikát meghagyjuk azoknak, akiknek az a dolga, hogy azzal foglalkozzanak.” Arra a felvetésre, hogy „családi jelleggel" járt volna el a GVH, úgy fogalmazott: „A GVH minden esetben a jogszabályok és a bizonyítékok alapján ítéli meg az elé kerülő ügyeket. Maga a felvetés is nonszensz.”

Rigó Csaba Balázs szerint nem példa nélküli, hogy a média vagy egyes politikusok minden szakmai szempontot mellőzve oknyomozónak, tényfeltárónak nevezett cikkekben vagy a közösségi médiában súlyos képtelenségeket állítanak. Úgy folytatta: „A vasúti közbeszerzési kartellt teljes bizonyossággal tártuk fel, ebben pedig az is a segítségünkre volt, hogy a részt vevő egyik vállalkozás a versenyfelügyeleti eljárás megindítását követően elismerte a jogsértést és bizonyítékokat adott át a GVH-nak. Emellett a kartellezők olyan hibákat követtek el a közbeszerzési eljárásban, amelyekkel lényegében saját magukat buktatták le. A versenyfelügyeleti eljárás egyébként a Fővárosi Törvényszék által engedélyezett, előzetes értesítés nélküli helyszíni kutatással indult. Ezt széles körű tényállásfeltárás követte, több meghallgatást is tartottunk. Ritka az ilyen világos jogsértés.”

A kijevi energiaügyi minisztérium közölte, ez történelmi esemény.