nyugdíjasok;Gondosóra;

- Egy gondatlanságból elkövetett gondosóra

Sanci néni gondosórát vásárolt. Féláron 32 ezer forinttal, és havi 3000 forintos előfizetési díjjal vásárolta meg a biztonságérzetét. De hogy lehet ez? – kérdezheti joggal a figyelmes olvasó, aki betéve a tudja a számokat: a 65. életévüket betöltött idősek közül eddig 650 ezren regisztráltak a kormány által biztosított ingyenes eszközre, szép, nagy narancssárga gombbal. És időnként a nyakban, karon vagy övön bejelentkező Orbán Viktorral (vagy egy másik piaci aktivistával.) Az adófizetőknek ez 1,5 millió potenciális felhasználó esetén 107 milliárdba kerül. Persze, a szépkorúak biztonsága minden pénzt megér. Nem is ezzel van a gond, ahogy gyakorta nem a kormánycél, hanem az odavezető út a vállalhatatlan. Ez a gondosóra (észrevették?) kisbetűs. Egy másik cég a szolgáltató. Amennyiben az egyiket, a kormányt tekinthetjük cégnek. És persze.

Jóllehet nem kapott nagy visszhangot, ami viszonylag érthetetlen, létező piacba lépett bele a kormány 2023 tavaszán a Gondosóra-programmal. Viszonylag érthetetlen a csend, mert a meglévő piaci szereplőknek alaposan a tyúkszemére léptek. Azokéra is valamelyest, akik biztonsági gombbal, gyorshívási lehetőséggel ellátott készülékeket gyártanak, forgalmaznak, de ők a szélesebb termékspektrumuk miatt kevésbé vannak kitéve a piaci forgatagnak.

A kifejezetten eszközt és diszpécserszolgálatot (szociális távfelügyeletet) fenntartó cég, az SOS Központ Zrt. útjait viszont – nehéz ezt máshogy látni – jócskán keresztezte a kormány számítása, és a nagy erőkkel érkező programja.

Szombati Orsi utazó blogger egy daganatos betegség miatt döntött úgy, hogy az életében tárgyak helyett élményeket szeretne gyűjteni, így folyamatosan utazik a világban, hogy a Traveladdict nevű blogján beszámoljon a kalandjairól. Négy kontinens nyolcvanegy országában járt. Eddig.