Varga Mihály;MNV;licit;Svábhegy;nővérszálló;

- Varga Mihály volt szobatársának a cége szerezte meg a svábhegyi nővérszállót

A nyilvános licit csaknem 10 százalékkal a kikiáltási ár felett zárult, így 676,26 millióból 730 millió forint feletti vételár lett.

730,2 millió forintért a Varga Mihály kollégiumi szobatársaként emlegetett Szabó Zoltán cége, a Garage Ingatlanfejlesztő Kft. szerezte meg a Svábhegy egyik legkülönlegesebb épületét az állami Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. tavaly decemberi licitjén – derül ki az MFor  cikkéből.

A svábhegyi nővérszálló 1935-ben szállodaként épült fel, majd később kórházként és nővérszállóként hasznosították. Az ingatlan a XII. kerületben, közvetlenül a Béla király úti köztársasági elnöki rezidencia szomszédságában található. A portál az MNV árverési felületén közölt információk alapján azt írja, 

a hegyvidéki építészeti stílusban épült szállóépület hasznos alapterülete több mint 1,2 ezer négyzetméter, és 5,5 ezer négyzetméteres telken áll, amely akár osztható is.

Ha Sólyom László annak idején úgy döntött volna, felújították volna számára a villát, és ebbe az épületbe költözött volna a hajdani államfő. Végül a költségekre hivatkozva a néhai köztársasági elnök nem élt a lehetőséggel. Az elmúlt években állami hivatalok helyszíneként is szóba került, de kihasználatlanul pusztult tovább, majd tavaly decemberben árverésen kerestek neki új gazdát. A nyilvános licit a vg.hu korábbi cikke szerint

csaknem 10 százalékkal a kikiáltási ár felett zárult.

Akkor még nem lehetett tudni, hogy kié lett az épület, de már tény, hogy a Garage Kft. volt a vevő. A cég időről időre bekerül a hírekbe tulajdonosa miatt, aki Varga Mihály kollégiumi szobatársa volt az egyetemi éveik alatt.

Az Mfor felidézi, a Garage Kft. korábban a West Hungária Bau (WHB) Kft. társaságában nyerte el az állami Millenáris Széllkapu projekt társkivitelezői szerepét, a munka nettó 8,5 milliárdról 10,6 milliárd forintra drágult. Az óriásberuházás indulását a nyilvánosság előtt Varga Mihály – aki miniszteri posztja mellett ekkor a II. kerület országgyűlési képviselője volt – prezentálta 2017-ben. A WHB annak a Paár Attilának az érdekeltsége, aki megvásárolta az Eliosban a miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak a tulajdonrészét ép azelőtt, hogy a cég közvilágításos projektjei miatt vizsgálódni kezdett volna az OLAF.

A páros nem csak ezt a munkát vitte együtt: a Mátyás-templom melletti, a II. világháborúban megsérült Pénzügyminisztérium épületét is a WHB Kft. és a Garage Kft. kettőse rekonstruálja már 2018 óta. Az, eredeti 54 milliárdos költség mára 61 milliárd fölé nőtt. A munkát a Varga Mihály által irányított Nemzetgazdasági Minisztérium leányvállalata, az az NGM Tér6 Lebonyolító és Beruházásszervező Kft.-től nyerték el. Az épület rekonstrukciójához kapcsolódó kutatások, épületfeltáró bontási munkákra is kapott megbízást a cégtől 290 millió forint értékben.

A volt főpolgármester-jelölt közölte, ez hatással lenne a felszínen közlekedő éjszakai járatok kihasználtságára is, így az éjszakai buszhálózat felülvizsgálatára is szükség van.