„Elért a hangunk Budapestig!” – állapította meg Heringes Anita, Paks júniusban megválasztott, a Deák Ferenc Egyesület színeiben indult polgármestere a Facebookon közzétett bejegyzésében. Hozzátette, szerdán Szijjártó Péter külügyminiszter szeptember végi találkozót kezdeményezett, csütörtökön pedig Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter – a mostani és leendő képviselőtársaival közösen megírt levelükre válaszul – szóban is elmondta, hogy a kormány nyitott a tárgyalásra.
„Köszönöm minden Fidesz-KDNP-s és PDF-s képviselőnek, aki aláírta a levelet! Köszönöm a paksi lakosságnak, hogy kiállt, kiáll magáért! Ez még az út kezdete, de valami elkezdődött” – jelentette ki.
Mint arról lapunk is beszámolt, Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón közölte, hogy a kormány nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter tárgyal majd, és reméli, hogy találnak olyan megoldást, ami jó Paksnak és jó a térségnek is. Önmagában szerinte belátható és helyes, hogy miközben Paksnak van egy jelentős adóbevétele, a forrásokból jusson azoknak a környező településeknek, amelyeket terhelés ér.
Mint megírtuk, a kormány különleges gazdasági övezetté nyilvánította a paksi erőmű területét, így viszont az onnan származó csaknem 7 milliárd forintnyi adóbevételt elveszíti a város. Az átminősítést a kormány az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktus miatti vészhelyzettel indokolta, ám a 18 ezer lelkes város általunk megkérdezett lakói közül mindenki úgy gondolja, hogy a kormány bosszúból fosztja meg Paksot bevételeinek a harmadától. A bosszú oka az, hogy a júniusi választáson a Paksi Deák Ferenc Egyesület (PDF) zászlaja alatt induló ellenzéki összefogás megsemmisítő vereséget mért a kormánypártokra.
Máris bőrükön érzik a paksiak a kormányzati elvonástAz Orbán-kormány különleges gazdasági övezetet hoz létre, Paks elveszíti az atomerőmű adóit