Egy budapesti autókereskedésben egy Cadillac Escalade 6.2 V8 Sport Platinum járműre bukkant a Magyar Hang, amelynek a forgalmijában tulajdonosként egy szintén budapesti nonprofit Kft., a Magyar Médiaszolgáltatást Támogató Központ (MMTK) áll. A kilencéves, hét személyes, 137 818 kilométert futott luxusautót 15 millió 490 ezer forintért árulják.
A luxusterepjárót 2015 januárjában gyártották az Egyesült Államokban, a járműszolgáltatási platform adatai szerint Magyarországon 2021. február 12-én jegyezték be, és 2024 végéig érvényes a műszakija. A régió legnagyobb autós adatbázisa, a mobile.de adatai szerint egy ilyen típus újonnan 140 ezer euró körüli összegbe, vagyis 55 millió forintba kerül.
Hatévesen (ennyi idősen vette meg a magyar cég) futásteljesítménytől, állapottól és a benne lévő extráktól függően 50-60 ezer eurót (jelenlegi árfolyamon 20-23 millió forintot) kell fizetni érte.
Az autót 2021-ben vette meg a Magyar Médiaszolgáltatást Támogató Központ. A jelenleg két alkalmazottal működő mikrovállalkozást a Magyar Hang szerint 2019 májusában vették át Demeter Szilárdhoz köthető személyek: Harmos Beáta Ildikó ekkor lett az ügyvezető, és maradt ebben a tisztségben egészen tavaly áprilisig. Hasonló dolgot történt a társaság tagjaival is: Harmos Beáta Ildikó 2019 áprilisában lett tulajdonos az erdélyi Nemes László Leventével együtt, akiket aztán 2021 májusában Petróné Varga Edit váltott.
A lap felidézi, hogy a magyar adófizetők pénzéből eddig több mint tízmilliárd forintot költöttek arra, hogy felvásárolják az erdélyi magyar nyelvű média többségét és egy, az anyaországbeli Kesmához hasonló alapítvány ernyője alá tereljék őket. Ez az Erdélyi Médiatér Egyesület, ami akkor még Demeter Szilárd ellenőrzése alatt állt. A magyar közpénzt a Bethlen Gábor Alap (BGA) adta az erdélyi szervezetnek. A 2019-es és 2020-as elszámolásba betekintve pedig a Magyar Hang rábukkant egy, az Erdélyi Médiatér Egyesület és az anyaországi MMTK közötti szerződésre, melyben az állt: teljes körű menedzsment, akvizíciók, cégvásárlások előkészítése, új akvizíciók beillesztése a cégcsoport működésébe, működési stratégia előkészítése, bevezetése, már folyamatban lévő támogatások koordinálása, támogatás elszámolásának koordinálása.
Vagyis kiszervezték az erdélyi médiacég vezetését Budapestre. E szerződés alapján az Erdélyi Médiatér Egyesület akkor éppen 250+21 millió forintot küldött vissza a budapesti cégnek az anyaországtól kapott közpénzből.
Ekkor a Médiatér vezetésében Demeter Szilárd barátai, ismerősi voltak: Mohácsi-László Árpád elnök, Horváth István alelnök, Mihálka Melinda titkár.
2021-ben, amikor a luxusautót megvásárolták, 450 millió forint volt az értékesítés nettó árbevétele. Hogy ez a pénz honnan jött, pontosan kiderül az az évi mérlegükből: „az értékesítés nettó árbevételéből 450 000 ezer forint egy szerződésből származó, közösségi adóalanynak nyújtott főtevékenység szerinti exportszolgáltatás bevétele”. Magyarán a teljes összeg a romániai bejegyzésű Erdélyi Médiatér Egyesülettel megkötött egyetlen szerződés eredménye.
Az Erdélyi Médiatérnek egyébként akkor már nem ment ilyen jól: 2022 végén bejelentették, hogy bezárják az összes nyomtatott sajtóterméküket (a Krónika országos, valamint a Székelyhon és Székely Hírmondó regionális napilapokat, a Heti Hirdető heti-, valamint a Nőileg havi magazint), és megválnak a dolgozóik hetven százalékától.
Azt, hogy pontosan ki használta évekig, csaknem húszezer kilométeren át a luxusterepjárót, a lap nem tudta kideríteni.
Cenzúra van, esélye nincs a nyilvánosságra az erdélyi ellenzéknekSzétdurrant a kisgömböc, az erdélyi magyarság száz éves kisebbségi léte alatt először marad nyomtatott országos napilap nélkül