„Ilyesmit alkotmányos jogállamban nem lehet mondani, Menczer Tamás gyakorlatilag Tarr Zoltán véleménynyilvánításhoz fűződő jogát tagadja. A véleménynyilvánítás szabadsága egy olyan alkotmányos alapjog, amelyet még a Fidesz alaptörvénye is tartalmaz, amit ezek szerint a Fidesz kommunikációs igazgatója nem ismer, vagy legalábbis nem érdekli”.
A többi között ezt mondta lapunknak Majtényi László alkotmányjogász arról, hogy kirúgták állami munkahelyéről Tarr Zoltán református lelkészt, miután felszólalt Magyar Péter szombati tüntetésén. Menczer azt írta a Facebookon:
„Miért kellene a kormánynak egy olyan emberben megbíznia, aki meg akarja buktatni?!”
Majtényi szerint az említett álláspontja akkor is helytálló lenne, ha Tarr a kormányzattal szemben fogalmazott volna meg kritikát, de ő a beszédében valójában a református egyházról és annak püspökéről beszélt, az egyház egykori tekintélyes képviselőjeként, és szó sem volt benne kormánybuktatásról.
„Márpedig a református egyház jelen tudásom szerint nem része a magyar államnak vagy a közigazgatásnak”
– tette hozzá Majtényi László, aki szerint az ügy hasonlít a sztrájkoló pedagógusok kirúgására, vagy pártállam idején a demokratikus ellenzék tagjainak állásaiktól való megfosztására. Azt mondja, vannak olyan foglalkozások, amelyekre speciális szabályok vonatkoznak, de egy közigazgatási háttérintézmény dolgozója vagy egy pedagógus biztosan nem tartozik ezek közé.
Menczer Tamás szerint teljesen rendben van, hogy kirúgták Tarr Zoltánt, amiért felszólalt Magyar Péter tüntetésénTiszteletet és méltányosságot kér a belső ügyeit „illetékességből vagy illetéktelenül” megvitatóktól a református egyházTarr Zoltán, a református zsinat volt tanácsosa a hétvégi demonstráción követelte, hogy a kegyelmi botrányban érintett Balog Zoltán mondjon le püspöki tisztségéről, és élesen kritizálta az egyházat, illetve annak az állammal való „kibogozhatatlan” összefonódását. Ezek után hétfőn derült ki, hogy azonnali hatállyal elbocsátották az állásából, a Nemzetgazdasági Minisztérium egyik háttérintézményétől, a Neumann János Nonprofit Kft.-től, ahol a próbaidejét töltötte, amiből néhány nap lett volna hátra.
„Nem lehet mindig elhalkulni, félni” – Elbocsátották a református lelkészt, aki beszédet mondott Magyar Péter tüntetésén„Lehet, hogy pikáns a helyzet, de az államnak dolgozni nem jelenti, hogy az ember ne lehetne más véleményen, mint az aktuális kormány” – mondta a Telexnek Tarr, majd hozzátette: szerinte a felszólalása akkor lett volna összeférhetetlen a volt munkahelyével, ha bármilyen tudomására jutott titkos kormányzati tervről vagy stratégiáról beszélt volna, viszont nagyon ügyelt rá, hogy a munkájáról ne beszéljen. „Nem zárom ki, hogy Balog Zoltán járt közben” – mondta Tarr Zoltán a kirúgásával kapcsolatban.
Pert fontolgat Tarr Zoltán, amiért kirúgták a Magyar Péter tüntetésén mondott beszéde utánMenczer Tamás megjegyzésére reagálva azt mondta, a komment annak a beismerése, hogy aki nem ért egyet a legnagyobb kormánypárttal, annak mennie kell a munkahelyéről. „Úgy látszik, hogy Balog püspök cézárként hol kegyelemért, hol kivégzésért jár közben” – mondta. A 444-nek nyilatkozva pedig arról beszélt, munkaügyi per indítását fontolgatja, mivel több, egymástól független jogi szakértő is azt mondta neki, hiába volt próbaidőn, a politikai véleménye miatt így sem rúghatták volna ki jogszerűen. Egy blogposztban így érvelt a Magyar Helsinki Bizottság is, amelyben azt írták: „Általános tévhit, hogy próbaidő alatt a munkaadó joga az indoklás nélküli felmondásra egyben azt is jelenti, hogy bármilyen indokból felmondhat a munkavállalónak, és nem kell erről számot adnia még a bíróságnak sem. Valójában önkényes, diszkriminatív eljárásra még próbaidő alatt sincs felhatalmazása a munkaadónak.”
Magyar Péter felkérte az elbocsátott Tarr Zoltánt, hogy legyen a leendő pártjának az EP-képviselőjelöltje