;

Varga Mihály;főváros;infláció;Pénzügyminisztérium;

A miniszter szerint a többszöri tervezési bukás ellenére a Pénzügyminisztérium idén is tavasszal készíti el a 2025-ös költségvetési tervét, és azt benyújtja a parlamentnek

- Varga Mihály nem akar lemondani, van terve a Pénzügyminisztérium épületével is

Visszaadná a magyar üzleti szférának. 

Nem akar lemondani posztjáról a pénzügyminiszter. Minderről maga Varga Mihály  beszélt a kormányközeli Világgazdaságnak azután, hogy Karácsony Gergely főpolgármester néhány hete lemondásra szólította fel, amiért a tárcavezető irányítása alatt álló Magyar Államkincstár (MÁK) inkasszózta a főváros számláját. 

Ha én lemondanék, Karácsony Gergelyt az sem mentesítené a törvények betartásának kötelezettsége alól. A jogszabályokat még ő sem kerülheti ki. Példátlannak tartom, hogy miközben a főváros polgárai és vállalkozásai eleget tesznek az adózási előírásoknak, addig a főpolgármester fittyet hány rájuk, majd politikai üldözést emleget, amikor valaki ezt számon kéri rajta - magyarázta a fideszes politikus.

Varga Mihály szerint a kormányzati gazdaságpolitikának három szempontja van, amelyre figyelemmel kell lenni. Először figyelnünk kell az egyensúlyra például azzal, hogy alacsonyan tartjuk a költségvetés hiányát és tovább csökkentjük az állam adósságát. Másrészt féken kell tartanunk az inflációt, harmadszor pedig olyan gazdasági növekedésre kell törekednünk, amely fenntartható - ismertette. Ő 2024-re 5,2 százalékos inflációt és kiemelkedő, 3,6 százalékos GDP-növekedést vár.

Kitért arra is, hogy a Pénzügyminisztérium a terv szerint idén elhagyja a József nádor teret és visszaköltözik a Várba, abba a székházba, amely a második világháború végéig otthont adott a szervezetnek. Jelezte, hogy a József nádor téren álló épületet 1947-ben rekvirálta az állam a Magyar Általános Hitelbanktól. A kétség kívül impozáns székházat Alpár Ignác tervei alapján 1909-ben alakították ki, és megépítése óta, vagyis több mint 110 éve a magyar gazdasági és pénzügyek egyik fontos helyszíne. Az épület az állam tulajdona, s úgy vélem, az lenne a leghelyesebb, ha visszakapná a magyar üzleti szféra - vélekedett Varga Mihály. 

Tavaly decemberben némiképp csökkent a különböző hazai ágazatok cégvezetőinek és - tulajdonosainak derűlátása - olvasható ki az Opten és a Bridge Budapest negyedéves felméréséből.