Kövér László;Bayer Zsolt;Pócs János;szuverenitásvédelmi törvény;

- Kövér László: Az EU-ból bármikor kiléphetünk, az amerikai nagykövet egy nem létező ember

Adolf Hitlernek 12 év kellett, a mostaniak ennél rövidebb idő alatt padlóra küldik Németországot. Ennek a viharos gyorsaság azonban nincs okunk örülni – fejtegette a házelnök.

Kövér László szerint az ENSZ propagandaeszköz, az ellenzék hazaáruló, az Európai Unióból viszont nem akarunk kilépni, mert kell a közös piac – derül ki a Telex videós összefoglalójából, mely a Jászapátin tartott szuverenitásvédelmi fórumon készült. Az eseményen a házelnök mellett Pócs János, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Bayer Zsolt kormánypárti publicista is felszólalt.

Kövér László nem válaszolt a portál kérdésére, hogy szerinte veszélyt jelent-e a kritikus sajtó Magyarországra, ám a közönségnek szívesen kifejtette véleményét az amerikai nagykövetről, valamint többször párhuzamot volt Brüsszel és Moszkva közt.

„Valójában nincs is jelentősége annak, hogy van-e közös európai politika, vagy nincs az adott kérdésben. Az a lényeg, hogy mi fogadjuk el, hogy amit Brüsszelből mondanak, gyakorlatilag ugyanolyan ukáz, mint amit valamikor Moszkvából tettek”

– hangsúlyozta. Hozzátette, lehet erre azt mondani, hogy ez egy szabad társulás, bármikor kiléphetünk, „másfelől azért még csaknem küldenek ide csapatokat”. – Nem akarok rossz vicceket elsütni, hogy várjuk ki a végét – jegyezte meg a házelnök. Utána leszögezte, hogy ők nem az Európai Unió ellen vannak, hanem az EU-t hatalmába keríteni akaró bürokráciával szemben küzdenek.

Kövér László azt is elmondta, hogy számára az amerikai nagykövet egy nem létező ember, és tök mindegy, hogy mit mond, vagy ők mit mondanak neki. Az ENSZ pedig egy gittegylet, a propaganda egyik eszköze.

„Mi nem akarunk az Európai Unióból kilépni” – folytatta –, „még azt sem akarnánk, hogy az Európai Unió lépjen ki belőlünk, tehát hogy egyszer csak essen szét”, mert az EU-ra, mint közös piacra szükség van, főként Németországra.

„Tehát nekünk azon sincsen okunk örülni, hogy a németek tönkreteszik magukat. Méghozzá viharos gyorsasággal és egységnyi időt tekintve talán gyorsabban, mint Hitler tette. Hitlernek ehhez kellett 12 év, ezeknek, akik most vannak ott, nem kell 12 év, hogy padlóra küldjék Németországot, mindenféle értelemben, gazdaságilag éppúgy, mint a társadalmukat tekintve”

– fejtegette a házelnök.

A fórumon egyebek mellett

  • Pócs János arról beszélt, hogy 2010 előtt nem voltak nemzeti konzultációk, Gyurcsány Ferenc akkor csak Brüsszellel konzultált. Ott pedig úgy ítélték ezt meg, hogy „ez igen, ez egy reformminiszterelnök”, ennek pedig a tanulsága, hogy „ami Brüsszelnek jó, az Magyarországnak rossz”.

  • Bayer Zsolt pedig közölte, hogy a Szovjetunió annak idején lényegesen komolyabban vette a jogot és a jogrendszert, mint jelenleg az Európai Unió. Szerinte ha mást nem, legalább a legaljasabb, legidiótább ötleteihez és szándékaihoz megpróbált valamiféle jogi hátteret fabrikálni, míg Brüsszelben ma a jog semmit nem számít.

Az idén tapasztalt megélhetési válság még szélesebb kört érintett, mint a pandémia alatti gazdasági nehézségek – erre a következtetésre jutott a Policy Solutions vizsgálata. Mindössze 3 százaléknyian számítanak az anyagi helyzetük javulására.