Elindul Magyarország első akkreditált egyetemi ChatGPT-képzése a kecskeméti Neumann János Egyetemen - erről a felsőoktatási intézmény számolt be a honlapján közzétett közleményben.
A februártól szabadon választható tárgyként felvehető kurzus a Neumann János Egyetem és a Promptmaster együttműködése keretében jön létre. Ez utóbbi egy olyan magyar cég, amely online kurzusok formájában már több mint 47 országban oktat diákokat.
A közlemény szerint a felsőoktatási intézmény és a Promptmaster arról állapodott meg, hogy közös lépéseket tesznek annak érdekében, hogy mind az egyetemi oktatók, mind a hallgatók kiaknázhassák a mesterséges intelligencia használatában rejlő lehetőségeket, teret adva a ChatGPT oktatási segédeszközként való alkalmazásának. A két kredites kurzus a promptolás világába vezeti be a Neumann János Egyetem hallgatóit, ennek keretében megtanulhatják például, hogyan nyerhetnek ki pontos, és jó minőségű válaszokat a nyelvi modellből. A kurzuson megszerzett készségek birtokában bármilyen szellemi munkát hatékonyabban, és gyorsabban végezhetnek el, amely versenyelőnyt biztosíthat számukra a munkaerőpiacon - írták.
Berczeli Miklós, a Neumann János Egyetem Pályázati Irodáért és Ipari együttműködésekért felelős megbízottja, egyben egyetemi adjunktusa a kurzus beharangozóján azt mondta: „Az együttműködés hátterében az a felismerés áll, hogy a nyelvi, generatív mesterséges intelligencia rendszerek által kínált lehetőségek jelentős hatást gyakorolnak az akadémiára és a munkaerőpiacra. A ChatGPT egyetemi képzésünk és az együttműködésünk a Promptmasterrel nem csupán azoknak nyújt kiváló lehetőséget, akik érdeklődnek az innováció iránt, hanem egyúttal a Neumann János Egyetemet is a mesterséges intelligencia oktatás központjává emeli.”