A jövő év első negyedévében rajtolhat az új otthonfelújítási program, ami – a CSOK Plusz kísérőjeként – gyakorlatilag ráerősít a lakhatási körülmények javítását célzó törekvésekre – erősítette meg az Indexnek az Építési Vállalkozók Országos Szövetsége (ÉVOSZ), amely a témában végzett szakmai egyeztetések során arra a következtetésre jutott, hogy tízből nyolc magyar energiahatékonysági felújítást végezne el ingatlanán, amennyiben erre lehetősége adódna.
Az ÉVOSZ javaslatában egyébként a vissza nem térítendő támogatások helyett a kamattámogatott hitelkonstrukció mellett tette le a voksát, szerintük ez szükséges ahhoz, hogy a legszélesebb kört „hozzák helyzetbe”. A szövetség rámutatott annak fontosságára, hogy az új építések eleve energiahatékony kivitelezése, valamint a már meglévő ingatlanok hatékonyságét célzó korszerűsítés egyenlő bánásmódot kapjon a támogatási programban.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM)a portál megkeresésére közölte, hogy
az otthonfelújítási program lehetséges folytatása kapcsán jelenleg tárcaközi, szakmai egyeztetések zajlanak, és amennyiben döntés születik a kérdésben, arról időben tájékoztatni fogják a nyilvánosságot.
Azt tehát egyelőre nem tudni, hogy milyen forrásból, mekkora keretösszeggel, vissza nem térítendő támogatás vagy kamattámogatott hitelkonstrukció útján indulna a projekt, mint ahogy azt sem, hogy egy háztartás számára mekkora támogatási vagy hitelösszeg állna rendelkezésre.
Milliárdokat lehetne megspórolni, a lakások és házak korszerűsítése jelentené a valódi rezsicsökkentéstItt a vége, csak két speciális esetben hosszabbította meg a kormány az otthonfelújítási támogatás igénylési határidejét