Az is volt a cél, hogy megmutassák: a nemzet egységesen elítéli a zsidók elleni támadásokat és megvédik a köztársaság alapvető értékeit. A Hamász október 7-i, Izrael elleni terrortámadása óta a belügyminisztérium több mint ezer antiszemita esetet regisztrált: agressziót, fenyegetést és zsidóellenes graffitiket.
Vallásra vagy pártállásra való tekintet nélkül minden állampolgárt felszólítottak, együttesen tiltakozzanak az antiszemita erőszakhullám ellen. Marine Le Pen és Eric Zemmour szélsőjobboldali pártjainak részvétele azonban általános tiltakozást váltott ki: az antiszemitizmus elleni remélt nemzeti egység helyett a politikai táborok közötti megosztottság lett az eredmény.
Az Engedetlen Franciaország (LFI) nevű baloldali populista párt számára "abszurd" az az elképzelés, hogy "együtt" tüntetnek egy antiszemitizmusban jeleskedő szélsőjobboldali párttal. Ezért "elvi okokból" szóba sem jöhet egy ilyen tüntetésen való részvétel, hangoztatták a párt illetékesei. És okkal gyanítható, hogy ez a tüntetés "a gázai etnikai tisztogatás feltétel nélküli támogatásának normalizálását szolgálná" - mondta David Guiraud, az LFI képviselője. Az LFI ezért szombaton tüntetett Párizsban, a számos palesztinbarát szervezet által szervezett, a gázai azonnali tűzszünetért és a közel-keleti békéért tartott nagygyűlésen.
Olivier Véran kormányszóvivő és a Francia Zsidó Intézmények Reprezentatív Tanácsa (CRIF) szintén úgy fogalmazott, nem szeretnék, ha a vasárnapi nagygyűlés jellegét "eltorzítaná" Marine Le Pen és utóbbi pártja más politikusainak demonstratív jelenléte. A CRIF elnöke, Yonathan Arfi emlékeztet arra, hogy e pártot "egykori náci kollaboránsok" alapították. Jean-Marie Le Pent, a jelenlegi pártelnök, Marine Le Pen apját, aki hosszú időn keresztül állt a Nemzeti Front, a Nemzeti Tömörülés elődpártja élén, többször elítélték antiszemita kijelentései miatt. Ez árnyékot vet Marine Le Pen azon törekvésére, hogy hangsúlyozottan Izrael-párti nyilatkozatokkal határolódjon el apjától.
A "nácivadászként" ismert ügyvéd, Serge Klarsfeld a Le Figaro című lapnak adott interjújában azt mondta, "örülnünk kell, hogy ma (még) az olyan pártok, mint a Nemzeti Tömörülés is az antiszemitizmus ellen vonulnak". Mint fogalmazott, elszomorítja, hogy a baloldal nem vesz részt a tüntetésen, illetve hogy a közel-keleti konfliktus kapcsán "az antiszemitizmus még a szélsőbaloldalon is erősödik".
Az előzetes viták ellenére a megmozduláson több neves politikus vett részt a tömegmegmozduláson, köztük Nicolas Sarkozy és François Hollande korábbi államfők, valamint Élisabeth Borne jelenlegi miniszterelnök. Emmanuel Macron viszont nem volt jelen, s a BBC-nek adott interjújában élesen bírálta Izraelt. „Ma valójában civileket bombáznak” – fogalmazott.
Több százezer ember állt ki a palesztinok mellett egy londoni tüntetésen, az ellentüntetők összetűztek a rendőrökkel