„Újabb állomásához érkezett a fideszes lejáratókampány, a holnapi képviselő-testületi ülésen a fideszes többség hazugságokra alapozva fegyelmi eljárást indít ellenem. Az eljárás alapjául az szolgál, hogy a kormánypárti többség olyan előterjesztéseket szavaz meg, amelyek jogszerűen nem végrehajthatók - ezért nem is fogjuk őket végrehajtani. Ilyen például a fideszes közalapítvány finanszírozása a kerületi adófizetők pénzéből - ezzel nem csak elvi, de jogi problémák is vannak, hiszen egy közalapítvány érvénytelen kérelmére közpénz nem adható” – írja Népszavához eljutott levelében V. Naszályi Márta I. kerületi ellenzéki polgármester.
A Népszava kérdésére elmondta:
„a kerületi Fidesz 150 millió forintot akar átlapátolni a Népjóléti Közalapítványba, hogy azt azután saját haveri körükben oszthassák szét”.
A fegyelmi eljárás során a fideszes többség felfüggesztheti a polgármester jogköreit, módosítóval azt is elérhetik, hogy a fegyelmi vizsgálat idejére függesszék fel a polgármestert. Az ellenzéki politikus szerint ez súlyosan szembemegy a választók demokratikus akaratával. Ha a kormánypárti többség megszavazza a fegyelmi eljárást, bírósághoz fordul.
Levelében utalást tesz arra is, hogy a kormánypárti többség megkezdte a kerületi ingatlanvagyon átjátszását a haveroknak. A csütörtöki testületi ülésen a volt fideszes polgármester, Nagy Gábor Tamás édesanyjának és egy Fideszes alapítványi elnöknek egy újabb évtizedre hosszabbíthatják meg a fideszesek és hozzájuk csapódott függetlenek a piaci áraknál jóval kedvezőbb bérleti díjat.
A polgármestert 2019-ben ellenzéki összefogással választották meg, és akkor a testületi többséget is megszerezték, azonban egy tavaly őszi időközi választáson szerzett mandátummal és a két korábbi jobbikosból lett független képviselővel többségbe került kormánypárti frakció.
A tavaly szeptemberi időközi választáson született I. kerületi kormánypárti győzelem óta a Fidesz többször is nekifutott a polgármester-buktatásnak. Elsőre egy kivételével
valamennyi bizottság élére közülük való elnököt ültettek, ahogy a testvérvárosi tanácsnok posztjára is saját emberüket jelölték.
Az SZMSZ módosításával már akkor megfosztották volna szinte valamennyi jogkörétől a polgármestert, akkor ez nem sikerült. Böröcz László kerületi Fidesz elnöknek, mint Budapest világörökségi területfejlesztésének kommunikációjáért felelős miniszteri biztosának viszont kiharcolták, hogy „a képviselőkkel azonos feltételekkel” szólhat hozzá a budavári testületi üléseken, holott nem választott testületi tag.
Böröcz asszisztenséből kerületi önkormányzati képviselővé avanzsált Fazekas Csilla egyszerre lett a népjóléti, oktatási, kulturális és sportbizottság elnöke, a Népjóléti Közalapítvány és a Budavári Kulturális Kft. felügyelőbizottságának tagja. De jutott bizottság elnöki, vagy felügyelőbizottsági poszt a többi kormányhű képviselőnek is.
A módosítással megszüntették a korábbi momentumos alpolgármester, Korsós Borbála pozícióját. (Korsós volt az ellenfele az időközin Fidesz-KDNP jelölt Fazekas Csillának.) Visszahívták a Budavári Kulturális Nonprofit Kft. nyáron 5 évre megválasztott vezetőjét és a Budavári Kapu Kft. vezetőjét is. Később elvonták a polgármesteri hivataltól a testvérvárosi kapcsolatok ápolását és az ünnepségek szervezését is. Idén márciusban pedig a fideszes többség
megkaparintotta az önkormányzati újságot és elintéztek három megbízási szerződést a saját embereiknek.