Oktatókból, hallgatókból és más szimpatizánsokból álló kis csapat tüntetett Ádám Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem vizsgabotrányát feltáró, majd elbocsátott tanára mellett, az intézmény szenátusnak keddi ülésezése előtt - írta meg a Mérce.
A lap képeket is közzétett az eseményről, ennek tanúsága szerint a demonstrálók száma bár nem volt nagy, de annál kreatívabb transzparensekkel készültek. Mint például:
„Megajánlott ötöst a gazdagoknak!”
„Mol részvényemet Horizont pályázatra cserélném”
„Te mondd, hogy Mol, a te hangod mélyebb”
„Ádám Zoli for president”
„(M)olajfolt esett a Corvinus becsületén”
„MOLitikailag megbízhatatlan?”
„Leülhet, ötös”
Persze akadtak ezeknél szokványosabb üzenetek is, mint például a „Ne romboljátok az egyetem hírnevét!”, a „Szégyen” és az „Alpári eljárás”.
A Mérce megpróbált bejutni a szenátus nyilvános tanácskozására, de nem engedték be őket. Megtudták viszont, hogy Toronyai Gábor, az egyetem szakszervezeti bizottságának elnöke és a szenátus tagja két határozati javaslatot nyújtott be az ülésen: az egyik egy három-öt fős eseti bizottság létrehozását indítványozta, amely azt akadályozná meg, hogy az egyetem vezetői felülbírálják az etikai bizottságok határozatait, a másik határozat pedig azt kezdeményezte, hogy az egyetem haladéktalanul vegye vissza soraiba Ádám Zoltánt. A szenátus azonban napirendre sem vette Toronyai Gábor javaslatait, helyette a több mint négy órás tanácskozás végén egy másik napirendi pontba ömlesztve esett szó az elbocsátás ügyéről.
Az eseményre egyébként akkora közönség érkezett, hogy megtöltötték az egyetem egyik nagyelőadóját, de miután leszavazták a javasolt napirendi pontot, nagy részük kivonult, és csak az Ádám Zoltán ügyét firtató pontra érkeztek vissza. Kérdéseket persze így sem tehettek fel, felszólalási lehetősége csak a szenátoroknak volt.
A volt docens visszavétele mellett érvelő hozzászólásokat, valamint az Ádám Zoltánnal szembeni eljárást bíráló szenátorok megszólalásait jellemzően megtapsolták az érdeklődők, az egyetem vezetése részéről érkező álláspontokat általában néma csend fogadta. Az egyik szenátor szóvá tette, hogy az esemény tanulságai alapján nem tudni, hogy az egyetem a továbbiakban miként fogja megvédeni a hallgatókat a befolyásos szülők vagy hallgatók megkereséseitől.
A Mérce az ülés után kérdezte Szabó Lajos megbízott rektort, aki a napirendi pont lesöprését azzal indokolta, hogy a téma nem szenátusi hatáskör, ezért nem erre a fórumra kellett volna azt benyújtani. Mindemellett szerinte a munkáltató felelős döntést hozott, amit nem szükséges megmásítani. Azt is állította, hogy szerinte nincs megkülönböztetés se vagyoni helyzet, se más tulajdonságok alapján.
A lap megjegyzi, hogy Ádám Zoltán mellett tiltakozott már a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének corvinusos alapszervezete, de az ELTE és BME dolgozói is petíciót indítottak az egyetemi oktató visszavételéért, ezt már több mint 4 ezren írták alá.
Ádám Zoltán: Azoknak a tanároknak a sorsában osztozom, akiket hasonló méltánytalanságért rúgtak ki „Fontos ember a férjem, nem lenne jó, ha be kellene avatkoznia” – Megfenyegette a Corvinus kirúgott docensét annak a diáknak az anyja, akivel kivételeztek az egyetemen