Megkoszorúzta az aradi emlékművet Molnár Zsolt, az MSZP pártigazgatója október 6-án, aradi vértanúk emléknapján.
Itt, ezen a megrendítő helyszínen önvizsgálatra van szükség – jelenttete ki videóüzenetében a politikus úgy nyilatkozott, nemcsak gyászolni kell ezen a napon, hanem hitet is tenni a jövő mellett, elgondolkodni a nemzeti függetlenségről, a patrióta politikusok kötelességtudatáról és az európai értékekről.
Szerinte el kell gondolkodni azon is, mit üzen a jövő nemzedékének a 13 honvéd főtiszt, valamint gróf Batthyány Lajos kivégzése. Ez az üzenet – vélte –, nem lehet más, mint hogy egy független, erős, demokratikus, európai Magyarországra van szükség. A vértanúk soraiban különböző nemzetiségű, más felekezetű főtisztek voltak, akik közül néhányan magyarul sem beszéltek, mégis „magyar szívük volt” a magyar függetlenségért haltak meg. Ők a jövő nemzedékének üzenik, hogy azok, akiknek magyar szívük van, nem kirekeszthetők a nemzet fogalmából.
Molnár Zsolt azzal folytatta, a vértanúk halála nem volt hiábavaló, mert ugyan a szabadságharcot a nyugatról és keletről érkező, hatalmas túlerővel bíró, szentnek nevezett, ám annak nem tekinthető beavatkozás legyőzte, de nem győzte le a magyar függetlenség gondolatát.
A nemzet függetlenségéért együtt küzdött az arisztokrata származású gróf Batthyány Lajos és a jobbágyi sorból származó Táncsics Mihály, a későbbi magyar baloldal meghatározó alakja – hívta fel a figyelmet Molnár Zsolt a szabadságharc társadalmi vonatkozásaira. Mint fogalmazott, a nemzeti függetlenséget már elérte Magyarország, azonban a demokratikus, erős Magyarországért még dolgozni kell. Soha nem szabad feladni, hogy a nemzet egyszerre legyen független, büszke, európai és demokratikus.
Egy olyan magyarságtudatra van szükség, amely alapján a nemzet gondoskodik mindenkiről, akinek magyar szíve van, és polgárának tekinti őket. Molnár Zsolt kiemelte, a több mint ezeréves magyar történelem arra tanított, hogy a NATO büszke tagjának kell lenni, és úgy kell európai magyarnak lenni, hogy tagjai vagyunk az Európai Uniónak.