;

polgármester;kilakoltatás;árverezés;Veszprém megye;Béb ;

Korábbi felvétel.

- Lakatlanul lesz az enyészeté a ház, ahonnan a bébi polgármester egy négygyermekes családot lakoltatott ki

Brunner Imre az önkormányzat által megállapított hárommillió forintos kikiáltási árért csapott le az ingatlanra.

Több mint egy év elteltével pusztul a gazban az az oromfalas ház, ahonnan a Veszprém megyei Béb polgármestere, Brunner Imre egy négygyermekes családot lakoltatott ki. A fejleményekről a 24.hu számolt be.

Tavaly lapunk is többször írt arról, hogy a K-Monitor által kikért vagyonnyilatkozatának adatai szerint a két házzal, nyolc egyéb ingatlannal, valamint 3 és fél millió forintos megtakarítással rendelkező bébi polgármester határidő előtt két és fél perccel rálicitált egy négygyermekes család házára, amelyet a végrehajtó elárverezett. Brunner Imre az önkormányzat által megállapított röhejesen alacsony, hárommillió forintos kikiáltási árért csapott le az ingatlanra. Ha nem teszi meg, akkor a család haladékot kaphatott volna, így viszont mindenestül utcára tették őket, a polgármester semmiféle egyezkedésre nem volt hajlandó.

Az ingatlanközvetítőknél elviekben nem nagyon fordul elő 13-14 millió forintnál olcsóbb a környéken a hasonló állapotú és méretű eladó házak közül, emellett a hárommilliós összeg gyanúsan kis különbséget mutatott a polgármester megtakarításához viszonyítva. A kilakoltatott család ezért hivatali visszaélés miatt feljelentést tett a rendőrségen, ám hiába: a hatóság semmiféle bűncselekményt nem talált. Az erről szóló határozat alapján Brunner Imrét ki sem hallgatták, és azt sem vizsgálták külön, nincs-e feltűnő értékaránytalanság abban, hogy hárommillió forintra értékelnek egy Veszprém megyei, Pápa melletti faluban levő házat.

A 24.hu forrása szerint a ház azóta is üresen áll. A lap munkatársai is ellátogattak a településre, a polgármester fogadóórájára érkeztek. Brunner Imre azonban nem volt ott, azt ígérték, hamarosan megérkezik. Addig pedig megtekintették az ominózus ingatlant. Felidézték, hogy tavaly, amikor a családnak egy hete volt hátra a kiköltözésig, egy rendezett, virágokkal teli udvarban fogadták őket. A tisztes szegénység nyomai ugyan látszottak, mégis kellemes környezetnek tűnt, hintaágyakkal, kerti pavilonnal, kiscicákkal, kutyákkal. Annál inkább lesújtó volt az az állapot, ahogyan most találták az épületet:

Az udvart és a hátsó kertet is belepte a gyom, a gaz és a parlagfű embermagasságúra nőtt.

Ez azért meglepő, mert a hátsó kert közvetlenül szomszédos a polgármester szántójával, még kerítés sem választja el tőle. A hátsó kert mögötti telket pedig – amiről évekig mindenki azt hitte, hogy az is a család tulajdona – éppen azért adták ingyen szívességi használatra a polgármesternek, hogy ne büntessék meg őket a parlagfű miatt. A kilakoltatott családfő, Lugosi György szerint még az ablakok és a redőnyök is ugyanúgy vannak nyitva, ahogy ők hagyták őket.

Az alig 250 fős faluban most valamiért közöny uralkodott, ami két dolog miatt is furcsa: egyrészt tavaly még erős felháborodás volt az ügy miatt, másrészt az egyik szomszéd pedig néhány nappal korábban még azt ígérte a portál újságírójának, hogy „ha megírja, hogy a polgármester levágta a házam előtt a növényeimet, a virágaimat derékban kivagdosta, amíg nem voltam otthon, akkor találkozhatunk.” Azonban hiába keresték, semmilyen formában nem tudták elérni.

Brunner Imre később sem érkezett meg a fogadóórájára. Végül egy helyi képviselő telefonon elérte, de minden egyes kérdésükre azt hajtogatta, hogy nem nyilatkozik. Most sem. A helyi képviselő ugyanakkor azt mondta nekik, hogy a ház melletti és a mögötte lévő szántóterület is a polgármesteré és valószínűleg azért akarta megszerezni az ingatlant. Arra a kérdésre, nem tartja-e visszásnak, hogy Brunner Imre a saját falubelijét pateroltatta ki, úgy felelt: „a környékbeli polgármesterek azt mondták, hogy ők is így tettek volna”. Ugyanakkor a bébi polgármester szerinte nem járt jól az ingatlannal, olcsóbb lenne ledózeroltatni és újat építeni. Később aztán megjelent a képviselő egy kollégája, aki rárivallt, hogy ne mondjon semmit. Az illető szót fogadott és innentől kezdve megnémult, a nevét sem árulta el.

Fogadóórája letelte után aztán a polgármester megérkezett egy Magyar Falu Program feliratú kisbusszal, amit tavaly novemberben kapott a település az államtól a falugondnoki feladatok ellátására. A lap érdeklődve várta, mire Brunner Imre megint csak annyit mondott, hogy nem nyilatkozik.

A svájci frank alapú hitel miatt bajba került, majd kilakoltatott család azóta is a rokonainál húzza meg magát, néhány faluval odébb.

Hadházy Ákos bukkant rá az újabb hungarikumra.