;

KDNP;kiállítás;drMáriás;

Érdeklődöl drMáriás XVIII. kerületi kiállításán.

- Jelen volt drMáriás kiállításának megnyitóján a KDNP-s politikus, de akkor egyik alkotást sem merte kifogásolni

Személyesen még semmi baja nem volt „az erkölcsi érzéseket mélyen sértő” képekkel. 

„A képviselő úr valószínűleg nem lehet túlságosan jártas sem a kortárs művészetben, sem a kortárs marketingben. Az, hogy be akar záratni egy kiállítást, nem éppen a legkorszerűbb gondolkodás egy úgymond szabadnak vélt demokráciában” - jelentette ki Máriás Béla festőművész a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában.

drMáriást azt követően keresték meg, hogy - mint korábban mi is hírt adtunk róla - a XVIII. kerület önkormányzati képviselője, Szarvas Attila tiltakozását fejezte ki, amiért a Kondor Béla Közösségi Házban rendezett kiállításon feltűnt a „Schmidt Szűz Mária és kisdede, Ungár Péter a NER templomában” címet viselő kép. 

A festőművész azt mondta, azért mondott igent, hogy a Havanna lakótelepen állítsák ki műveit, mert azt remélte, hogy „ez nem egy olyan hely, mint ahol a pezsgőspoharaktól nem látják a festményeket, hanem egy olyan közeg, ahol mondjuk a hétköznapi emberek is kapcsolatba tudnak lépni a képekkel”. A helyszínt olyannak minősítette, ahol „az emberek letüdőzhetik részben annak a történelemnek és helyzetnek az értelmezését, amelyben ők egyébként hogy vannak”. A dadaizmus győzelme elkerülhetetlen! címet viselő kiállításon Volodimir Zelenszkij ukrán elnök éppúgy látható, mint Friedrich Engels. 

drMáriás ettől függetlenül  hálás Szarvas Attilának, amiért jelen figyelmével méltatta a képeit. Másrészt viszont furcsának találja, hogy a képviselő bár jelen volt a kiállítás megnyitóján, mégsem kérdezte személyesen a festőt a képekkel kapcsolatban a helyszínen. Ars poeticájáról drMáriás úgy fogalmazott, a képei arról szólnak, „hogy bizonyos tabukat, bizonyos problémákat feloldunk, bizonyos, ki nem tárgyal dolgokat valahogy feldolgozunk, akár szatirikus, kritikus eszközökkel is”. Saját bevallása szerint nem a hivatalos vagy elvárt látásmód szerint mutatja be a szereplőket, hanem kifacsart szempontból. 

„Kérdés, hogy melyik vonz több szimpátiát, a kereszténydemokrata szürrealizmus vagy a hétköznapi anarchista dadaizmus, de hát ezt hagyjuk meg a nézőknek”

- összegzett a festőművész.

Schadl György és Völner Pál börtönbudi-tisztítás közben fényes visszatérésüket tervezgetik a South Park műtermében

A Szépművészeti Múzeum főigazgatója szerint drMáriás művészete semmilyen veszélyt nem jelent a közösségre nézve, így nincs miért betiltani. – Ha valaki nem érti a tréfát és a mély humort drMáriás művészetében, annak szerintem érdemes kicsit mélyebbre ásnia a művészettörténetben – fogalmazott Baán László az RTL Híradójának. 

Csupán két rövid dráma szövege hangzott el, a feminizmus volt a hívószó, mégis rengeteg minden előkerült Fiatal Drámaírók Háza pódiumbeszélgetésén a Kelet Kávézóban.