Van olyan intézmény, ahol az alsós tanítónak már most jelezték, hogy felső osztályban fog tanítani, bár azt nem mondták meg, hogy hányadik osztályban - mondta Komjáthy Anna, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) országos választmányának tagja a 444-nek.
Ezt azzal kapcsolatban fejtette ki, hogy miközben a Nemzeti Pedagóguskar elnöke szerint is országos tanárhiány van, Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a Népszavának adott interjújában arról beszélt, hogy Magyarországon az egy tanárra jutó diákok száma kedvezőbb az uniós átlagnál.
Maruzsa Zoltán: Jöhetnek a béralkuk, a költségvetésben van fedezet a tanárok 10 százalékosnál nagyobb béremeléséreKomjáthy Anna szerint a problémát nem lehet pusztán matematikai képletté degradálni, amelyben a meglévő pedagógusok számával elosztjuk az aktuálisan az oktatási rendszerben lévő diákok számát. Az sem mindegy, hogy adott tantárgyra például van-e elég megfelelő szakos tanár - magyarázta, megjegyezve, egyelőre amúgy sem látható, hogy pontosan hány pedagógus marad a rendszerben, ugyanis szeptember 15. és 29. közt kell majd nyilatkozni arról, hogy az új törvény hatálya alatt is folytatják-e a munkát.
A lap cikkében szó esik még a mindössze 9 nappal a tanévkezdés előtt közzétett tanévrendről, amelyben a legnagyobb változást az jelenti, hogy hosszabbak lesznek az évközi szünetek, viszont az eddigieknél tovább, június 21-éig tart majd a tanítási időszak. Arról, hogy ezzel pontosan mi a probléma, itt és itt írtunk korábban.
Megjelent a rendelet, jövőre hosszabb lesz a tanévEgyszerre kell majd érettségiztetniük és órákat tartaniuk a tanároknak, ha meghosszabbítja a tanévet az Orbán-kormány„Az érettségi időszak meghosszabbítása nem nagy segítség, így is egyszerre kell érettségiztetni és tanórákat is tartani a középiskolákban”