Magyarország;kereszténység;vallásosság;

- A magyar az egyik legvallásosabb nép Európában, templomba azonban nem akar menni

Minél fiatalabb valaki, annál jobban hisz a mennyországban, az ördögben, vagy éppen a pokolban. 

A magyar az egyik legvallásosabb európai nemzet, templomba azonban nagyon kevesen járnak. Ezzel párhuzamosan a magyarok gondolják legkevésbé, hogy Isten átsegít a mindennapok nehézségein, boldoggá tesz és értelmet ad az életnek - derül ki az Ipsos Religion legfrissebb kutatásából.

E szerint vallásosság tekintetében Magyarország a leginkább toleráns országnak számít. Globális szinten tízből hat állampolgár vallja, hogy hisz Istenben, egy felsőbb erőben, magasabb rendű hatalomban vagy szellemben. 52% hiszi, hogy van Mennyország, 41-41% szerint létezik az ördög és a pokol. A világ minden második polgára hisz a természetfeletti lények (angyalok, démonok, tündérek, szellemek) létezésében. A Z generáció körében valamennyi érték magasabb, és magasabb a vallást gyakorlók aránya is – főként a muszlim vallás javára. 

Minél fiatalabbak az emberek, annál valószínűbb, hogy hisznek a mennyben, a pokolban, az ördögben és a természetfeletti szellemekben - különösen azokban az országokban, ahol a felnőttek körében alacsony a hit. Sok ilyen országban - különösen Észak- és Nyugat-Európában - e hiedelmek elterjedtsége több mint 20 százalékponttal magasabb, mint a Z-generáció körében. Átlagosan 15 százalékponttal magasabb azok aránya, akik havonta legalább egyszer imádkoznak imahelyen kívül, mint azoké, akik havonta legalább egyszer járnak imahelyre. Több mint 25 százalékponttal magasabb ez az érték Kolumbiában, Chilében, Törökországban, Brazíliában, Peruban, Dél-Afrikában és az Egyesült Államokban. 

Országos felmérés készült a magyarokat legjobban izgató környezeti problémákról, és arról, milyen üzenetekkel lehet rávenni őket a zöldítésre.