A szociális ellátások térítési díjairól szóló napirendi ponti vitában Hassay Zsófia fideszes képviselő nehezményezte, hogy az idén 24,6 százalékkal nőttek a térítési díjak a fővárosi szociális intézményekben a korábban beépített automatizmus okán, ami a nyugdíjemelésekhez kötötte a díjfizetést. A képviselőnő szerint ebben a helyzetben nem szabadna tovább terhelni a lakosságot.
Karácsony Gergely viszont méltányosnak tartotta, hogy nem az inflációval egyező mértékben, hanem csak a nyugdíjemelés arányában változnak a térítési díjak. Másrészt azt is megjegyezte, hogy nem túl szerencsés a Fidesz részéről, hogy egyszer a takarékoskodás hiányát emlegetik, máskor meg azt vetik a szemükre, ha figyelnek a kiadások és a bevételek arányára.
Hassay Zsófia később Budapest Gyógyfürdői és Hévízei (BGYH) Zrt. ingatlanhasznosítási tervét is tartalmazó előterjesztés kapcsán kért magyarázatot arra, hogy miért nem értesítették a Fővárosi Közgyűlést a Rác Hotel hasznosítási pályázatának kiírása előtt. Bagdy Gábor szintén kormánypárti képviselő pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a fürdő megújítására most már 2024-es dátum szerepel.
Bősz Anett főpolgármester-helyettes válaszában kifejtette, hogy a pályázat nyilvános, mindenki által megtekinthető és most azt mérik fel a tenderrel, hogy akad-e olyan piaci szereplő, aki hosszú távú bérleti formában vállalná az üzemeltetést. A városvezetés a vagyon megtartása mellett teszi le a voksát. A Fővárosi Közgyűlés pontokra bontva szavazott, de támogatta a javaslatot.
A túlélésért a Rác fürdő mellé épített hotelt is eladná a fővárosi önkormányzatA következő téma a kormány új rendelete volt, amely 30 ezres lakosságszámhoz kötné a posták kötelező működtetését. Ennek következtében a Budapesten jelenleg működő 112 postahivatal helyett a jövőben 55-öt is elegendő lenne üzemeltetni. Várhatóan a városközponttól távolabb eső posták bezárnak. A fővárosi ellenzéki frakciók azt kérik, hogy a főváros élve felterjesztési jogával kezdeményezze, hogy ne zárjon be több posta. A Fidesz nem értette, hogy kerül a posta-ügy a Fővárosi Közgyűlés asztalára. Karácsony a vita végén leszögezte, hogy a főváros nem kíván újabb állami feladatot átvállalni – a Magyar Posta állami cég –, az előterjesztéssel, illetve a főváros felterjesztési jogával a kerületek tárgyalási pozíciójának erősítése miatt élnek. A közgyűlés végül egy tartózkodást leszámítva egyhangúan támogatta a javaslatot.
Itt van Nagy Márton terve, több száz nagyvárosi postát zárhatnak beEgyetlen hozzászólás nélkül szavazták meg a víziközművek 2037-ig történő fejlesztési tervét, valamint a Budapesti Közművek Zrt-vel és a Budapest Közút Zrt-vel kötendő közszolgáltatási szerződéseket, majd sokadszor vették elő a Horn Gyula sétány ügyét. A Fidesz átláthatóságot és törvényi megfelelést kérte számon és arra kérte a városvezetést, hogy kérjenek állásfoglalást a Magyar Tudományos Akadémiától. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes újfent elmondta, hogy a korábbi döntést jogszerűnek tartják, a főispánnak joga van ezt vitatni, de a városvezetés kitart mellette. Nem kérnek állásfoglalást.
A Horn Gyula sétány elnevezést megtámadta, Nagy Imre emlékét nem piszkálja a Mi HazánkCáfol az MTA, a fideszes Sára Botond állításával ellentétben nem adott ki állásfoglalást a Horn Gyula sétány ügyébenCsapdába ejtette az Orbán-kormány a városokat, hat átadja, öt megtartja a víziközműveit