gyermekvédelem;NATO;Svédország;Finnország;kitörés napja;Kocsis Máté;

Kocsis Máté magyarázza, miként bomlott meg a frakciófegyelem

- Kocsis Máté: Normál ügymenetben szavaz a Parlament a finn és svéd NATO-csatlakozásról

Előtte még azért lesz egy küldöttség, amelyik ellátogat a két országba. A fideszes politikus úgy látja, Magyarország ország politikai nyomás alatt áll.

Magyarország elkötelezett a béke mellett, és minden eszközt megragad arra, hogy ennek hangot is adjon, ezért terjeszt a Fidesz-KDNP békepárti határozatot az Országgyűlés elé - jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője vasárnap az állami rádióban az MTI szemléje szerint.

Kocsis Máté úgy látja,, Magyarország ország politikai nyomás alatt áll. Más uniós tagállamok vezetői, a brüsszeli elit tagjai, vagy akár az amerikai nagykövet mind azt szeretnék, hogy Magyarország fegyverszállításokkal vagy legalább fegyverszállítmányok átengedésével, minél inkább vegyen részt a katonai konfliktusban. 

Elmondta, hogy a svéd és a finn NATO-csatlakozás kapcsán ellenvélemények fogalmazódtak meg a Fidesz frakcióülésén. Ezek egy része politikai természetű volt, mivel svéd és finn politikusok korábban sokszor rágalmazó nyilatkozatokat tettek Magyarországról. Ezért a frakció döntött arról, hogy még a ratifikáció előtt az Országgyűlés elnöke, vitarendezési és tájékozódási célból, küldjön parlamenti delegációt a két országba. 

A politikus szerint ugyanakkor a frakció, és végső soron a parlament normális ügymenetében meg fogja szavazni a két ország csatlakozását.

Szólt arról is, hogy a frakció tanácskozásán egy közelmúltban napvilágra került „vérlázító, bicskanyitogató” pedofil bűncselekmény miatt felmerült, hogy a gyermekvédelmi törvény további szigorítására van szükség. Ez hosszú jogalkotásai folyamat, de a cél egyértelmű: meg kell védeni a gyermekeket az „erőszakos propagandától” és az elkövetőktől.

Kocsis Máté beszélt a közelmúltbeli szélsőséges erőszakról is, azt mondta, új jelenség, hogy magyarországi szélsőbaloldaliak behívnak külföldieket az országba, akik aztán magyar állampolgárokat vernek az utcán ránézésre. Szavai szerint  „különös fénytörésbe helyezi a történteket”, hogy ezek az erőszakos csoportok, legalábbis ideológiai vagy médiaszinten, összekapcsolhatók a magyarországiakkal.

A politikus kijelentette, határozott célja a parlamenti frakciónak, hogy ne engedjen semmilyen teret a szélsőséges baloldali vagy erőszakos csoportosulásoknak. Hozzátette: ha ehhez törvényt kell majd alkotni, akkor azt fogják tenni.

Az MTI írása szerint ugyanakkor a politikus nem szólt arról, hogy voltak olyanok is, akiket szélsőjobboldaliak bántalmaztak.  

Ha ez igaz, akkor egy alternatív dimenziókaput sikerült felfedeznie a Fejér vármegyei településen.